První domácí porážku, celkově druhou v sezoně museli skousnout baseballisté Eagles v pátečním duelu proti brněnským Drakům. Jedenadvacetinásobní mistři se v Praze prezentovali bezchybným defenzivním výkonem, který jim zajistil těsnou výhru 2:1. Pro rozhodující bod doběhl v poslední směně zkušený Tomáš Polanský. Odveta se vinou špatného počasí nehrála!

„Od začátku šlo o vyrovnaný zápas,“ pustil se do hodnocení atraktivního souboje »pitcher« domácích Tomáš Duffek. Odházel sedm kompletních směn a arcirivalovi povolil pouhých pět hitů. Málo platné… I na opačné straně totiž zazářil muž na kopci. „Ondra Furko nás k ničemu nepustil,“ pochválila kolegu z reprezentace dlouholetá opora Pražanů.

Od začátku agresivně hrající Draci využili vlažného rozjezdu domácích a rychle se ujali vedení 1:0. Pomaleji hledal rytmus i sám Duffek. „Trošku jsem bojoval s kontrolou. Bylo z toho pětačtyřicet nadhozů po dvou směnách,“ upozornil. „Možná to bylo z důvodu, že jsem minulý týden neházel. Chvilku mi trvalo, než jsem srovnal mířidla.“

Vyrovnání přišlo v šesté směně. Rychlíka Jonáše Výboru ještě hostující obrana po ukázkové souhře chytila na třetí metě, pak si ale Furko vybral jednu z mála slabších chvilek, což potrestal doběhem nejlepší pálkař letošní sezony Petr Zýma.

Po hříchu to byl jediný úspěch týmu vedeného Vladimírem Chlupem. Otevřené utkání rozhodli Jihomoravané útočnou variantou, jež se jim vyplatila už o osm směn předtím. Talentovaný Vojta dal metu zdarma Polanskému, následovala sebeobětovací ulejvka posledního muže pálkařského pořadí Draků Kalábka, po níž chyboval Michal Zýma a rázem měl Polanský domácí metu na dohled.

Klíčovým zásahem ho na ni poslal střídající Přemek Chroust. „Rozhodlo se až na konci. Nezahráním ulejvky jsme Draky pustili na mety,“ posteskl si Duffek. „Ale i když šli do vedení 2:1, věřil jsem, že máme šanci to otočit.“

To by však nesměl proti pálkařům Krče v závěru stát ostřílený Martin Schneider. Ten v silném dešti prodal dlouholeté zkušenosti. „Bohužel nám vyrovnat nedovolil,“ pokrčil rameny třicetiletý levák.

Z porážky si chce Sokol odnést jen to dobré. „Byly to pro nás cenné zkušenosti,“ těší »Duffyho«. Věří, že před nadstavbou se spoluhráči ještě vychytá všechny mouchy. „Máme hodně mladých, takže jsme si řekli, co bylo špatně a příště už to bude bez chyby. Takové zápasy jsou k nezaplacení. Pro trénink nervů ideální,“ pousmál se.

Eagles v extralize tradičně mají jen ty nejvyšší cíle. V boji o titul se s nimi musí počítat. „Už kvůli našim fanouškům. Za podporu jim chceme poděkovat. Doufáme, že jich brzy bude ještě víc a pomůžou nám bojovat za náš společný cíl; vyhrát titul,“ uzavřel bojovně Duffek.

Napravit výsledkový nezdar můžou Chlupovi svěřenci už ve čtvrtek, kdy je v domácím prostředí čeká další ze spolufavoritů soutěže – dosavadní lídr extraligové tabulky z Kotlářky, která Draky letos dvakrát porazila.