Po úterní prohře, kdy »Orlicím« v letošní extraligové premiéře přistřihly křídla hráčky Tempa, se zelená mašina chytla a třemi výhrami za sebou demonstrovala svoji sílu.
Nebyly to jen tak ledajaké výhry! Hlavně ta páteční, v odvetě proti týmu z Kamýku, chutnala sladce. Svěřenkyně Petra Marka před televizními kamerami sice ještě po páté směně prohrávaly 1:2, pak ale po výstavním hitu Černohlávkové oboustranně pohledný mač otočily a uspěly 3:2.

„Zápasy v televizi jsou vždycky fajn, trochu vyhrocené to je, ale ty nervy za to stojí,“ usmála se opora Eagles Eliška Thompsonová, která v derby zaznamenala jeden ze čtyř hitů svého týmu.

V pátek to byl nezapomenutelný večírek. Brilantní nadhazovačky, pestrá útočná hra a skvělý výkon obou celků v obraně. Výborné publikum se v Eagles Parku mohlo utleskat. Zkrátka reklama na softball se vším všudy.

„Kupodivu mi po zápase psalo a gratulovalo spoustu lidí, i když to vlastně byl jen jeden zápas základní části extraligy,“ potěšilo českou reprezentantku. Na záznam povedené show, jež vygradovala parádním ohňostrojem, si zatím čas nenašla. Ale… „Možná si ho nakonec najdu. Atmosféra byla skvělá a mě baví hrát před plnými tribunami,“ přiznala čtyřiadvacetiletá Thompsonová.

Páteční obrat krčskou partu dokonale nabudil. V nedělním dvojzápase smetla Snails 10:0 a 9:2! Na hřišti softballistky strávily celkem tři hodiny a sedmnáct minut, což je navlas stejný čas dojezdu autem mezi Prahou a Kunovicemi.

„Každý zápas beru jednotlivě. I kdybychom v pátek nakonec prohrály, šly bychom do toho úplně stejně ostře a naplno,“ ujistila elitní pálkařka české nejvyšší soutěže, jež si po čtyřech úvodních duelech drží pálkařský průměr .600!

Nadhazovačky Pražanek povolily týmu ze Slovácka jen sedm hitů. A také ofenziva fungovala jako dobře namazaný stroj. Thompsonová se v druhém nedělním souboji blýskla homerunem, svým desátým extraligovým, a Gabriela Slabá stáhla hned čtyři body!

„Na nic jsme nečekaly. Kunovice jsou dobrý tým a víme, že mají slušné pálkařky. Rozhodně není na místě je podcenit. Ale jsem ráda, že jsme si konečně mohly zahrát v celku klidné zápasy, i když tam pár stresových situací nakonec bylo,“ připustil zadák pražského výběru.

Do sezony tak Markova parta vlétla třemi výhrami a jednou porážkou. „Těším se, co letošní ročník přinese. Jsme silný tým. Je na nás vidět, že si to užíváme,“ těší Elišku. „Naší největší zbraní je soudružnost. Každý může dát ten rozhodující hit nebo chytit v rybě poslední out. Maximálně věřím každé spoluhráčce,“ ujistila.

Do zajímavě poskládané sestavy dokonale pasují i nadhazovačky. Zejména Tereza Krbcová s Martinou Vicenovou ukázaly potenciál a skvělou kontrolu. „Jsem z jejich výkonů mile překvapená. Daří se jim. Máme hezké propojení a umisťují míče přesně tam, kam mají. S tím se pak dá dobře pracovat a to je moc fajn,“ uzavřela Thompsonová.

Fotogalerie by Jan Beneš. Děkujeme

Video ze zápasu Eagles vs. Tempo

Hodnocení zápasu Eagles vs. Kunovice