Předpověď počasí na pátek a celý víkend nebyla vůbec příznivá, nicméně všichni doufali, že se turnaj odehraje. V pátek se turnaj na Eagles rozeběhl v plném proudu na všech 3 hřištích a bylo o softbalovou zábavu postaráno od rána do večera. Podařilo se odehrát všech plánovaných 12 utkání, která zajistila rozřazení týmů do finálových bojů.

Výsledky po základní části:

Bohužel sobotní den dopadl dle nejhorších představ. Pršelo celý den a celý areál se změnil v plavecký bazén. Velký optimismus však panoval mezi všemi organizátory v čele s komisařkou turnaje. Po nepřetržitém dešti až do 15. hodiny padlo rozhodnutí poslat poslední 4 týmy domů a upravit rozpis pro prvních 8 týmů.

Předpověď se naštěstí nepotvrdila a noční déšť nepřišel. Ráno se tak díky výborné práci pořadatelů podařilo připravit 2 hřiště a zahájit v 10 hodin dvě čtvrtfinále.

Výsledky čtvrtfinále byly jednoznačné. Těsná utkání nastala v semifinále. Nervy drásající bylo semifinále mezi Joudrs Praha a budoucím vítězem turnaj. Toto utkání rozhodl pouze jeden doběh. Celé utkání bylo v režii nadhazovačů. Druhé semifinále mělo o poznání méně nervózní průběh. Zde si poradil tým Hrochů z HB se Žraloky z Ledenic 5:1.

Zápas o třetí místo nevyšel dobře pro tým Joudrs Praha A, který opět podlehl o rozdíl pouhého jednoho bodu 2:3 nad Žraloky. Z 3. místě se tedy těšil tým z Ledenic!

Finálový zápas mezi Snails Kunovice a Hrochů z HB byl od začátku v režii nadhazovačů. 70 minut se hrálo bez jediného doběhu. Bohužel v závěru přišlo lehké zaváhání ze strany Hrochů a po nechyceném nadhozu a přehozu se Snails ujali vedení 2:0, které již Hroši nedokázali zvrátit.

Mistrovský titul z turnaje Memoriál RŠ – Open poháru kadetů si právem odvezl tým s největším srdcem a úsilím – Snails Kunovice. Gratulujeme!

Slavnostní ceremoniál pak podtrhl úspěšně zakončený turnaj.

Velké díky České softballové asociaci, partnerům, pořadatelům, týmům a všem pomocníkům.

Online záznam z finálového utkání a slavnostního zakončení:

1. místo: Snails Kunovice

2. místo: Hroši Havlíčkův Brod

3. místo: Žraloci Ledenice