Baseballisté Eagles si s předstihem zajistili postup do extraligové nadstavby, a tak do posledních tří duelů základní části proti Třebíči resp. Tempu nastoupí s čistými hlavami. „Samozřejmě chceme vyhrát, ale nemusí to být za každou cenu. Dál budu zkoušet sestavu. Tentokrát dám opravdu šanci hodně mladým, protože postup už nám nikdo nevezme,“ upozornil kouč Vladimír Chlup.

Ve čtvrtek od 19 hodin je v Eagles Parku na programu dohrávka s Nuclears. Domácí do ní vyrukují s nadhazovačem Šimonem Blažkem, jenž po předchozích utkáních proti Kotlářce a Drakům ukáže svoje kvality také proti mužstvu ze spodní poloviny tabulky!

Mnohem dramatičtější souboje lze ovšem očekávat v pátek a sobotu proti Tempu. To v Krči vyhrálo naposledy před čtyřmi roky a dvěma měsíci. Eagles rivala z Kamýku porazili dvacetkrát z jednadvaceti předešlých zápasů! „Dlouhodobě se nám proti nim daří, takže věřím, že na předchozí úspěchy navážeme,“ doufá Chlup, který v pátek pošle na kopec oporu Tomáše Duffka a v sobotu na hřišti soupeře objev letošní sezony Martina Grundmanna.

Oba budou čelit nažhavenému soupeři. Titáni totiž stále ještě nemají jistotu postupu do nadstavby, o níž na dálku bojují s Technikou a Hrochy Brno. „Určitě proti nám budou chtít nastoupit v plné sestavě, poněvadž se může stát, že ani jedna výhra jim k postupu stačit nebude. Půjdou po vítězství za každou cenu,“ předpokládá trenér Sokola.

Kde vidí největší slabiny a devízy týmu zpod meteorologické věže? „Zklamali mě na pálce, ale nadhoz mají hlavně díky Davidovi Nevěřilovi překvapivě docela dobrý,“ zhodnotil. Právě Nevěřil letos nastoupil k sedmi zápasům, v nichž udržel průměr umožněných doběhů na skvostných 1,34. V tomto ohledu není v nejvyšší soutěži lepšího hráče!

Tempo si v dosavadních patnácti střetnutích připsalo pouhých osmdesát doběhů, o sedmadvacet méně než Eagles. Jeho pevná obrana ale soupeřům povolila jen 66 bodů, o čemž se krčskému mančaftu s devadesáti obdrženými puntíky může jenom zdát.

„Je to kombinace nezkušeného mládí na nadhozu a obrany, která ještě není zcela podle mých představ. Každopádně vždycky jsme byli spíš ofenzivnější tým než obranný. V tom chceme pokračovat i dál,“ nepanikaří Chlup.

Ten stále hledá optimální sestavu: „Není jasno na všech postech, ale nadstavba je trošku degradována tím, že do play off postupují hned čtyři týmy. Pořád je šance zkoušet, i když ve větším zápasovém zatížení.“

Ti nejlepší naskočí hned do prvního zápasu nadstavby. „Tu chceme začít základní sestavou, která by měla bojovat o titul. Zároveň tam pořád bude čas na případné úpravy,“ uzavřel Chlup.