I když tomu poslední výkony zrovna neodpovídaly, základní část extraligy mají baseballisté Eagles zdárně za sebou. Zakončili ji pátou prohrou v řadě (na Tempu 0:6), což ovšem nezměnilo nic na jejich postupu do nadstavbové části.

Černý krčský »víkend« odstartovali svěřenci Vladimíra Chlupa čtvrtečním domácím zkratem 11:16 s outsidery z Třebíče. Celek z Vysočiny tak za jedno utkání doběhl pro stejný počet bodů jako v předchozích šesti extraligových dohromady. A připsal si historicky první výhru v Eagles Parku od svého postupu mezi elitu.

V pátek sjelo z Kamýku do Krče Tempo, které na hřišti u Jižní spojky uspělo naposledy v dubnu 2016. Šňůru osmi porážek utnulo v Eagles Parku triumfem 7:4. Domácí si připsali osm chyb v obraně. Pět z nich páteř vnitřního pole – spojka Vojtěch Bužga (2) a druhá meta Šimon Blažek (3).

Vyvrcholení nepovedené série přišlo v sobotu pod meterologickou věží – 0:6. Titáni, jež se z dvaadvaceti předešlých vzájemných mačů radovali dvakrát, oslavili proti Eagles dva skalpy v řadě znovu po pěti letech. Zajistili si tak vstupenku do horní šestky tabulky.

„Bylo vidět, že po mentální stránce nejsme připravení tak, jak jsme měli být,“ usoudil středopolař Eagles Matěj Hejma. „Ve čtvrtek nám absolutně vybouchnul nadhoz, o den později jsme psychicky nezvládli vyrovnaný souboj a v sobotu jsme nebyli schopní pálit. Bohužel, všechny tři nejdůležitější aspekty hry nám teď selhaly,“ posteskl si dlouholetý reprezentant.

Krč měla před víkendem jistotu postupu mezi smetánku, což se na nasazení hráčů podepsalo. „Chyběla nám energie, po hřišti jsme chodili jako postřelené srnky,“ řekl upřímně Hejma. Na matném výkonu se podepsala i absence několika borců základní sestavy. „Pár kvalitních hráčů našeho lineupu nebylo, ale i v oslabené sestavě bychom proti takovým soupeřům měli vyhrát,“ pokračoval jeden z nejlepších extraligových pálkařů posledních let.

Sobotní střetnutí držel pevně v opratích David Nevěřil – nadhazovač Tempa, který si před osmi lety jeden rok zahrál v dresu s orlem na prsou, povolil protivníkům jen dva hity. „Bylo tam hodně technických nadhozů. Nikdo z nás se na ně nedokázal psychicky nastavit a míče do ballů nešvihat. Auty jsme si dělali vlastně sami,“ ucedil »Hejmič«.

I přes nepovedenou koncovku, viděl v základní části spoustu pozitiv. „Když máme zdravé ruce, jsme schopní odehrát z pohledu nadhozu tři kvalitní zápasy. Pálkařsky jsme vždycky byli relativně dominantní tým. Doufám, že se nám teď u klíčových hráčů sejde dobrá forma a stejně jako vloni se prokoušeme do finále.“

Tuší, že tři zápasy za víkend můžou tabulkou elitní skupiny zamávat. „Dost týmů není na takový režim nadhazovačsky připraveno. Každou neděli budou rotaci lepit a rozhodne to, kdo koho pálkařsky umlátí,“ předpokládá Hejma.

Podle něj mohou právě v takových chvílích sehrát klíčovou roli mladíci v sestavě Eagles. Od kouče Chlupa letos dostali nebývale velký prostor. „Jsou to šikovní kluci, kteří se potřebují otrkat. Všichni mají fyzické dispozice, jen je potřeba pracovat na psychice,“ pochválil juniory Hejma.

Třicetiletý rodák z Prahy věří, že poslední porážky mančaft zocelí a nakopnou. „Musíme ale hrát s úplně jiným nasazením,“ burcuje silák. V Top 6 chce naplno prodat vzrůstající pálkařskou fazónu. Úvod sezony ho nezastihl zrovna v optimálním rozpoložení. „Kvůli koronaviru se nám zrušily reprezentační akce a já si zahrával, poněvadž jsem začal s golfem,“ vysvětlil pozvolný start. „Trošku mě to při švihu mechanicky rozhodilo. Abych se dostal do pálkařské formy, musel jsem hole pověsit na hřebíček,“ dodal.