Zkáza Eagles na osm? K O T L Á Ř K A! Rival z Vypichu poslední extraligovou sérii proti zeleným opanoval dominantním způsobem 3:0 na zápasy a svěřence Vladimíra Chlupa odsunul mimo příčky znamenající play off.

Sečteno podtrženo Krč prohrála očekávané derby 33:15 na body, 47:21 na hity a nerozhodně 5:5 to bylo na errory. „Znamení byl pro nás hned první zápas série, po kterém jsme si řekli, že takhle to dál nejde a že přece máme na mnohem víc,“ připomněl nečekanou porážku 5:12 univerzál Sokola Marek Chlup.

Scotty Mulhearn hned na začátku překvapil soupeře nasazením devatenáctiletého Vojtěcha Vlacha na kopec. A ten si proti zkušeným pálkařům vedl skvěle, když v pěti směnách povolil Eagles jen šest hitů. „Nečekali jsme, že na nás začne a nějak jsme se s jeho nadhozy nedokázali srovnat,“ litoval Chlup, jenž si v utkání připsal svůj osmý homerun v sezoně. Bylo to jediné pozitivní, čeho se fanoušci Krče ve čtvrtek dočkali. Výjimečně totiž vyhořel i jindy bezchybný pitcher Tomáš Duffek, na nějž si pálkaři Kotlářky od prvního zápasu doslova sedli. „Bylo to v jejich režii. Trefili snad úplně všechno a vybudovali si rozhodující náskok,“ pokrčil rameny hráč, jenž první extraligové krůčky dělal v ostravských Arrows!

V pátečním souboji čtrnácti strikeouty uzemnil naděje Eagles Jan Novák. „Ale tam jsme paradoxně měli hodně kvalitních nástupů, takže bych z toho nedělal žádné závěry,“ snažil se zůstat pozitivní loňský mistr Evropy hráčů do třiadvaceti let. I když jeho tým opět prohrál dvouciferným výsledkem (3:11), výkon už to byl nadějnější než o předchozím večeru. A fanoušci viděli oboustranně pohlednou hru, v níž padly hned čtyři odpaly za plot (Hejma, Jan Výbora, Mužík a Sládek).

No, nebýt mizerného úvodu sobotního mače na Markétě, mohli si Eagles připsat alespoň čestný triumf v sobotu. To by ale nesměli hned po první směně prohrávat 0:3. „Začátky jsou důležité, ale když se nám v nich nedaří, nesmí nás to shazovat,“ uvědomuje si rodák z Českého Dubu. „Moc nám to situaci neulehčuje, ale třeba zrovna v sobotu jsme se dokázali vrátit,“ doplnil po porážce 6:10.

Přitom jako startér nastoupil v dresu Kotlářky Daniel Padyšák, s nímž si Eagles v předchozích duelech nevěděli rady. Házet vydržel jen necelé čtyři směny, v nichž pětkrát inkasoval a hodil nezvykle hned šest met zdarma. „V podstatě se z kopce sundal sám, poněvadž měl problémy s kontrolou. Nebyl tak dominantní jako v předchozích dvou zápasech,“ souhlasil Marek Chlup.
Po druhém nadstavbovém víkendu je se spoluhráči v kritické situaci. Se dvěma vítězstvími ze šesti zápasů je Krč pátá v šestičlenné tabulce. A to znamená? „A to znamená, že v dalších třech zápasech musíme bezpodmínečně porazit Tempo. Jakmile zaváháme, naděje na postup do semifinále začnou opadávat,“ doplnil borec, který letos ukradl už osmnáct met, nejvíc z celé soutěže.

Co je vlastně potřeba udělat jinak, aby se Eagles znovu vrátili na vítěznou vlnu? „Teď už je na nějaké velké změny pozdě. Prostě musíme jít do každého utkání naplno a dát do toho všechno,“ hecuje talent, který uplynulou sezonu strávil v zámořském univerzitním týmu NC State, kde je zapsán jako špičkový outfielder.To letos v Eagles sestavou hodně pendluje. Začal sice ve vnějším poli, pak se ale přesunul do infieldu na pozici zadáka a teď při zranění Jonáše Výbory vyplňuje mezeru na třetí metě. „Moc dobře se tam necítím, poněvadž jsem tam vlastně nikdy nehrál. Jen to na trojce občas zkouším při trénincích, kdyby bylo třeba tam nastoupit,“ řekl. „Rotování sestavou mi moc nevadí, i když je fakt, že na catcherovi je to docela náročné. Štěstí, že máme v týmu Zdenála Machačku, s nímž se tam točíme, takže nemusím odchytat tolik utkání,“ dodal Marek Chlup.