Osmnáct dní od svého posledního extraligového mače na Sabatu se v akci znovu představí softballistky Eagles, které ve čtvrtek hostí v repríze loňského semifinále úhlavního městského protivníka z Joudrs!

A o náboj nebude v prestižním derby nouze ani tentokrát. Krči totiž chybějí na v tabulce druhý tým z Bohnic jen dva body. O důvod víc vyhrát! „Ale řekla bych, že atmosféra ve vzájemných zápasech už není tak vypjatá, jako bývala. Některá utkání mohou být sice vyhecovanější, ale spíš bych to přirovnala k jakémukoliv jinému zápasu, v němž o něco jde,“ uvedla vše na pravou míru univerzálka Eagles Klára Čejková Kolací.

Joudrs jsou v probíhajícím ročníku nejvyšší soutěže zatím jasně nejproduktivnějším týmem. Ve dvanácti duelech si připsali 108 doběhů, o devětadvacet víc než v tomto ohledu druhý Sokol. „Právě na jejich pálku si musíme dát největší pozor. Síla jim nikdy nechyběla. Myslím, že by to mohly být vyrovnané souboje,“ tuší devatenáctiletá naděje.

Derby každopádně naznačí, jak na tom obě družstva jsou. „Ale nemáme žádný plán, kolik bychom chtěly výher. Spíš se chceme zaměřit na to, abychom předvedly dobrý softball a měly z každého zápasu fajn pocit,“ prozradila Klára, jež se pomalu chystá na svoji zámořskou misi do týmu Lake Land College, kam dostala stipendium.

I když Eagles za sebou mají více než dvoutýdenní volno, návrat do zápasového rytmu nebude podle juniorské reprezentantky problém. „Máme spoustu zkušených hráček, které jsou schopny zapnout, jakmile se přijde na hřiště, takže si nemyslím, že by to někdy bylo pro náš tým náročné.“

Věří, že zelení půjdou do bitvy v co nejsilnější sestavě. „Pokaždé se najde někdo, kdo je zraněný, ale myslím, že jsme schopné uhrát dobrý výsledek i v pozměněné sestavě,“ věří před náročnými dny Klára Kolací Čejková!

Čtyřzápasová série proti Joudrs startuje ve čtvrtek od 18 resp. 20 hodin v Eagles Parku. Odvety jsou na programu v sobotu v Bohnicích (16 a 18). Hned v neděli se Krč představí na hřišti Spectra v soubojích proti řepským Storms.