Softballisty Eagles zvládly také druhý letošní domácí zápas, když v extraligové dohrávce zdolaly Storms 5:3. Po pěti odehraných utkáních tak mají v kapse čtyři výhry. Stejně jako třetí Trutnov, který k tomu však potřeboval o tři špíly víc! „Rozhodl týmový duch, bojovnost, připravenost, sehranost a chuť zvítězit,“ našla samá pozitiva jedna z nejzkušenějších hráček výběru Petra Marka Lucie Černohlávková.

Ještě před samotným mačem spoluhráčky popřály k pětadvacátým narozeninám Elišce Thompsonové. A v oslavách mohly pokračovat i po sebejistém čtvrtečním triumfu nad městským rivalem. „Nic jsme nepodcenily. Za výhrou jsme si šly hned od začátku,“ zhodnotila derby Černohlávková.

Třemi hity se na vítězství favoritek podílela jejich první pálkařka Alice Škardová. „Skvělou práci tradičně odvedly nadhazovačky Téra Krbcová s Martinou Vicenovou. Hlavně díky nim jsme měly zápas celou dobu pod kontrolou,“ vysekla poklonu kolegyním univerzálka Krče.

Zelení přehráli Řepy poosmé z posledních devíti soubojů. „Ale nemyslím si, že bychom si na ně kdovíjak věřily,“ řekla Černohlávková. „Na soupeři nám nezáleží. Pro výhru si totiž jdeme v každém střetnutí,“ ujistila.

Svátečně pojal softballový večírek v Eagles Parku dirigent domácího souboru Marek, který na třetí metě zářil v netradičním outfitu. „Cože, Eda měl košili?“ smála se Černohlávková. „Ze začátku jsme se tomu trošku zasmály, ale víc to nikdo neřešil. U trenéra to není nic neobvyklého. U něj se dá čekat cokoliv,“ nedivila by se dalšímu překvapení.

Třicetiletá matadorka, jež před devíti lety doběhla pro nezapomenutelný rozhodující bod finálové série proti Joudrs, chytla hned na začátku sezony slušnou formu. V televizním utkání proti Tempu stáhla povedeným odpalem do levého pole klíčové body. Zapůsobilo to na ni jako balzám. „Byl to super pocit. Do pálení jsem hned dostala větší chuť,“ líčila.

„Ale jsme teprve na začátku. Každý zápas je jiný a je potřeba se dál soustředit,“ doplnila střídmě mistryně Evropy hráček do dvaadvaceti let z roku 2010.
Uplynulou sezonu strávila na Novém Zélandu. „Především jsem moc ráda za zkušenost z tamního týmu Saints,“ děkovala na druhou stranu zeměkoule Lucie ještě předtím, než pokračovala.  „Nevím, zda mi to v něčem pomohlo, ale určitě mi to ukázalo softball z jiného pohledu. Tamní mentalita je někde jinde a řekla bych, že i strategie a přístup k hráčům je na odlišné úrovni než u nás. Dostala jsem se do takové osobní psychické pohody.“

Tu chce rychle nalézt i ve své dvanácté extraligové sezoně. Příští týden by si tak mohla připsat 350. mač v nejvyšší soutěži. Podílela se hned na pěti titulech Sokolu. Krč je pro ni zkrátka srdcová záležitost. „Ale ráda vzpomínám na každý rok. Všechny byly skvělé. Ať ty mistrovské, nebo ostatní,“ uzavřela Černohlávková.
Další zápasy odehrají »Orlice« příští středu proti juniorské reprezentaci. Dvojzápas startuje v 17 hodin!

Fotogalerie by Jan Beneš. Děkujeme