Neměli zrovna plynulý rozjezd, do cíle se ale díky skvělému finiši dostali první. Baseballisté Eagles oplatili Kotlářce čtvrteční domácí prohru, když ve středu na Markétě uspěli 11:8. Postup do nadstavby šesti nejlepších celků základní části mají nadosah!

Kotlářka vstoupila do derby přesně tak, jak končila poslední vzájemné utkání; sebevědomě. Startér Krče Martin Grundmann se dostal pod tlak, a když po čtvrté směně opustil plac, na tabuli svítilo nelichotivé skóre 1:8.

„Už jsem si říkal, aby se neopakoval minulý týden,“ vzpomněl si kouč Vladimír Chlup na prohru 0:10. Jeho svěřenci se proti suverénnímu nadhazovači Danielu Padyšákovi ne a ne chytit. „Opět byl docela dominantní. Hodil na nás deku,“ pokrčil rameny trenér.

Na Padyšákův výkon ve třetí směně navázal Jan Novák, a tak se Sokol dostal do hry, až když na kopec Kotlářky přišel Lukáš Ercoli. Homerunem ho na scéně přivítal Marek Chlup – 8:2. „Tam se to začalo lámat,“ vrátil se ke klíčovému momentu šéf dugoutu zelených.

Rozjetému válci posléze nepostavil zeď ani Cihlář. Ten nejprve trefil Jonáše Výboru, pak dal metu zdarma Petru Zýmovi, načež mu poslal pozdrav odpalem až za plot muž zápasu Chlup. Svůj tým tím nasměroval k velkému obratu.

„Mára hraje dobře celou sezonu. Nemá zápasy, v nichž by mu něco nešlo. A má strašně málo strikeoutů. To oproti loňsku úžasným způsobem omezil. Když dostane nadhozy, které umí odpálit, odpálí je,“ dočkal se juniorský reprezentant pochvaly od svého otce.

Největší radost měl Chlup senior ale z toho, jak se jeho hráči popasovali s koncovkou jako celek. „Je fajn vědět, že zvládneme duel otočit,“ těšilo ho. „Jakmile nám dá soupeř čuchnout, umíme se do utkání vrátit. Jen se musí najít v týmu někdo, kdo to nastartuje.“

Několika tahy nabudil mančaft i sám trenér. „Do hry šli Martin Laube a nadhazovač Péťa Vojta netradičně i na pálku, protože z jednadvacítky víme o jeho kvalitách. Dělám to nerad, ale v momentu, kdy je šance s výsledkem něco udělat, tak to udělám. Chceme vyhrát,“ burcoval Chlup, jehož svěřenci v devátém inningu přidali dalších pět bodů.

A Laube s Vojtou se mu odvděčili staženým bodíkem, který přispěl k důležitému triumfu. „Vyzkoušeli jsme si, kdo se chytne, kdo je v kritických chvílích odolný,“ kvitoval Chlup. „Hlavní ale je, že nám výhra dává takřka jistotu, že jsme v Top 6. To ale neznamená, že bychom v dalších utkáních nechtěli uspět.“

Čtvrté vítězství v řadě hodlají Eagles přidat hned v pátek, kdy doma od 19 hodin hostí Hrochy Brno. „Platí, že nechceme žádnou sérii prohrát,“ připomněl trenér. „Do všech zápasů jdeme naplno. Hlavně na Dracích to bude výzva,“ připomněl kouč, že jeho tým má jedenadvacetinásobným šampionům co vracet.

Do pátečního mače vstoupí jako startér Tomáš Duffek, v sobotu v brněnském areálu Hroch začne Ondřej Hegr a na Dracích se na kopci představí Šimon Blažek.