Baseballisté Eagles vstoupili do skupiny TOP 6 dvěma výhrami a prohrou s brněnskými Hrochy. Jejich výkony měly lehce sestupnou tendenci. Zatímco první duel jasně kontrolovali, druhý museli otáčet z téměř beznadějného stavu a ve třetím už na hřišti soupeře už neuspěli.

Páteční souboj začal slavnostní předehru. Jednička mezi nadhazovači Pražanů Tomáš Duffek se v týdnu stal podruhé otcem a od klubu se dočkal oprávněné gratulace. A ty přijímal i později po jednoznačném triumfu 15:5, o němž tříbodovým walk off homerunem rozhodl v sedmé směně navrátilec do sestavy Michal Zýma.
„Od začátku jsme to kontrolovali. Hned po první směně jsme vedli 3:0, což nás uklidnilo,“ hodnotil první vítězství Eagles v nadstavbové části Jan Homolka, který se na debaklu podílel třemi úspěšnými šťouchy a dvěma staženými body.

Duffek nakonec odházel bez jednoho pálkaře celý mač, zaznamenal čtyři strikeouty a připsal si už šesté vítězství v sezoně. Tentokrát k němu ale vydatnou měrou přispěl také famózní útok; dva odpaly za plot, sedmnáct hitů a šest ukradených met budiž důkazem.
Sobotní odveta se hned od prvních vteřinek tak dobře nevyvíjela. Hroši si sedli na nadhoz mladíčka Petra Vojty a favorit série před dohrávkou druhé směny rázem prohrával 0:7. „Naštěstí nás v témže inningu rychle nakopl dvoumeťák Máry Chlupa. Odšpuntoval to a my zůstali soupeři na dostřel,“ připomněl faktor X dramatického večírku v Eagles Parku Homolka.

Krč nakonec vyhrála 15:11 na body, 16:13 na hity a 5:4 na errory. Dvou z nich se dopustil navrátilec na druhou metu Michal Zýma. „Celkově to byla docela střílečka. Dokázali jsme je přetlačit, což je na tom pozitivní stejně, jako super výkon reliefa Ondry Kvapila, který zastavil jejich nápor a vlastně nám tím otevřel cestu k vítězství,“ liboval si čtyřicetiletý Homolka po sedmém domácím skalpu Hrochů po sobě.

Bohužel, stejná slova nemohl volit po třetím střetnutí v Brně (2:4). Se spoluhráči, včetně Martina Laubeho, který se vrátil po odpykání disciplinárního trestu, vypotili za sedmaosmdesát minut hry jen tři úspěšné odpaly. „Hussey je držel. Házel skvěle a my se proti němu nedokázali prosadit,“ uznal první metař Sokola, jenž si minimálně hit připsal ve všech třech utkání série.

„Ale i my jsme byli díky Martinovi Grundmannovi ve hře až do konce,“ pochválil někdejší nadhazovač svého o jednadvacet let mladšího nástupce. Ten odházel sedm kompletních směn s ERA 2.57. „Nakonec to vlastně rozhodly naše chyby v obraně, po nichž Hroši získali hned tři doběhy,“ pokrčil rameny veterán.

Brňané soupeře dostali pod tlak pro sebe typickou agresivní krátkou hrou, na níž už v týdnu upozorňoval trenér Chlup. „Věděli jsme, že to umějí. Mají na to vhodné typy hráčů. Bohužel… I tak jsme klíčové auty nezahráli,“ dodala hrající legenda z Eagles Parku po utkání, které v deváté směně homerunem už jen zkorigoval Jonáš Výbora.
Boje o semifinále pro čtyři nejlepší celky nadstavby pokračují už ve čtvrtek. Krč hostí od 19 hodin rivala z Vypichu – pražskou Kotlářku, jež o víkendu dvakrát podlehla Drakům a na svoji premiérovou výhru v elitní skupině tak teprve čeká.