Středeční večer patřil v Eagles Parku softballové extralize žen. Domácí výběr se v umouněném počasí poměřil s reprezentací hráček do osmnácti let, která si z horké krčské antuky odvezla cennou plichtu 1:1 na zápasy!

Úvodní mač rozhodl sedmibodový úprk juniorek v šesté směně, kdy z kruhu po sérii povedených výstřelů kombinovaných s metami zdarma smetly Natálii Šlancarovou. Před dohrávkou svěřenkyně zkušeného kouče Tomáše Kusého vedly už 10:1. Domácí sice šesti body duel zdramatizovali, na obrat už jim ale sil nezbylo, a tak prohráli 7:10.

„Utkání se nám nepovedlo,“ zhodnotil bez okolků rozpačité představení plné chybiček kouč zelených Petr Marek. „Nemáme se na co vymlouvat. Prostě jsme to nezvládli výsledkově, ani po herní stránce. Jim rozvleklý průběh vyhovoval, my se ale nedokázali dostat do správného tempa,“ posteskl si. Orlice v utkání zaznamenaly pět errorů.

A taky nedohrály dvě členky základní sestavy Gabriela Slabá s Terezou Novotnou, které doplatily na horší kontrolu reprezentační startérky. „Zranění v prvním duelu bohužel sehrála svoji roli. Gábina bude snad v pořádku, Terka hned odjela do nemocnice a čeká ji se zápěstím delší pauza. Máme však široký kádr a zvládneme to,“ ubezpečil šéf krčského dugoutu.

Ten našel na matném výkonu i pozitiva. „Prvním z nich je, že jsme dokázali z prkna sundat Kačku Kindermannovou,“ ucedil na adresu hvězdičky z Chomutova. „Druhým, že jsme se nevzdali a bojovali až do konce. Hodně nám to ukázalo, což je v této části sezony důležité,“ uvedl Marek.

Odveta už byla o něčem jiném. K rozdílové výhře 12:5 nejvíc přispěly povedeným pálkařským vystoupením Škardová (3 hity, 2 RBI) s Thompsonovou (2 hity, 2 RBI). Hned v první směně favorit pěti doběhy ukázal, kdo bude na hřišti pánem. „Druhý souboj začal přesně tak, jak jsme chtěli. Jen škoda, že jsme je pak na chvilku pustili do zápasu,“ posteskl si Marek.

Jeho parta definitivně eliminovala odpor juniorek šesti body ve třetím inningu. „Znovu jsme dokázali odskočit a dopadlo to tak, jak mělo,“ smál se kouč úřadujících extraligových vicemistryň. Jak zhodnotil výkon soupeřek? „Čekali jsme, že vyrukují v nejsilnější možné sestavě. Co mě překvapilo, byla jejich jistá odevzdanost ve druhém zápase.“

Kdo ale rozhodně neprodá svoji kůži lacino, budou o víkendu Žraloci resp. Sabat. „Do Ledenic jedeme s vítěznou mentalitou. Chceme urvat co nejlepší výsledek a vrátit jim porážku z loňského finále,“ vyhlásil jasný plán trenér. „Absence jejich nadhazovačské jedničky Verči Peckové je pro ně možná větší potíž, než si kdokoli představoval. Chceme ukázat naši sílu,“ dodal odhodlaně.

„A Sabat? To není jen o momentálně skvělé formě Majdy Kavanové, ale i o dravosti mladých hráček, které se chtějí v nejvyšší soutěži předvést,“ varuje Marek před nedělním dvojzápasem proti tradičnímu rivalovi z Troje. „Bude to tvrdý boj, ale nepochybuju, že to zvládneme.“
Po sedmi odehraných zápasech je čas na bilancování startu sezony. „Spokojen jsem s výhrami. Je to základní část a my chceme dát prostor všem hráčkám,“ nastínil a doplnil:

„Tím ale neříkám, že nechceme myslet na vítězství. Naopak,“ usmál se.

„Jinak to byl vstup do soutěže docela hektický. Po dlouhém čekání na začátek nám hned první hrací víkend propršel, ale už jsme našli naši »flow« a jedeme si to svoje.

Energie, tým a výkony jsou dobré a těší mě, jak se s tím holky prozatím popasovaly,“ uzavřel Marek.