Napětí vrcholí. Už v pátek vypuknou zápasy nadstavby baseballové extraligy, jež určí čtyři postupující do semifinále. Eagles do ní vstoupí sérií proti Hrochům, nejmladšímu brněnskému klubu!

„Příprava probíhá podle plánu. Ve čtvrtek máme velký týmový trénink zaměřený na defenzivu. Projedeme si různé obranné varianty, tak abychom byli sehraní,“ popsal hlavní kouč Vladimír Chlup. „No a potom máme společné sezení – teambuilding s grilováním. V tom je tenhle týden přece jen speciálnější,“ doplnil.

Trenér se těší, že po základní části přichází na řadu fáze, kde se naplno ukážou charaktery jednotlivých mančaftů. „Začíná se od nuly, ale že bychom něco hrotili, to ne. Vyhrát chceme každý duel, na tom se nic nemění. Teď nás prostě čekají jen další zápasy v cestě do finále,“ řekl Chlup.

Trenér loňských mistrů Evropy hráčů do 23 let zůstává nad věcí, i když si moc dobře uvědomuje důležitost povedeného vstupu do skupiny Top 6. „Jasně, klademe na to větší důraz. Chceme začít dobře, nejlépe třemi výhrami, aby se nám pak lépe dýchalo, ale zároveň nám ještě nehoří koudel u zadku,“ připomněl zkušený šéf krčského dugoutu.

Hroši si zajistili postup mezi elitu až o posledním hracím víkendu. Po nečekané prohře v Blansku trnuli do poslední chvíle, aby je v tabulce nepřeskočil městský rival z Techniky, který ale nezvládl proti Drakům udělat poslední postupový krok.

„Jsou docela běhaví a kontaktní. Že by od nich létaly balony daleko to moc ne, spíš rádi »ulejvaj, na což se taky zaměříme,“ ví o houževnatosti nastávajícího soupeře Chlup.

Právě pro agresivní hru mají Brňané ve svém středu vhodné rychlostní typy. „Vojtu Menšíka, bratry Ondráčky, Trunkáta,“ vyjmenoval.

Výsledkově Eagles nejsou zrovna v komfortním rozpoložení; prohráli pět střetnutí za sebou. Poslední dva s Tempem, které si tak za minutu dvanáct zajistilo nadstavbovou účast. Chlupa lehce rozladilo následné hořekování některých činovníků Techniky, kteří se veřejně podivovali nad »zvláštními« výsledky v Praze.

„Předně, vůbec se nepotřebuju obhajovat! Znovu říkám, že celou sezonu hrajeme v různých variantách sestav. Nikdo mě nemůže brát jako rukojmí, že musím postavit nejsilnější sestavu jenom proto, že si to někdo přeje, aby měl šanci postoupit,“ uvedl nekompromisně rodák ze Znojma. „Že budeme hodně rotovat hráče, jsem avizoval dopředu. Skoro polovina našich nástupů na pálku byla od hráčů mladších třiadvaceti let. Taková jsou fakta.“

V Top 6 jablonecký patriot už experimentovat nehodlá. Hrát bude ten, kdo má momentálně nejlepší fazonu. „Ale sestavu ještě budeme dolaďovat, poněvadž čekáme, jak se to vyvine kolem Martina Laubeho, který patří do základu.“ Vnější polař byl v posledním duelu za nemístné poznámky k hlavnímu rozhodčímu vyloučen a následně obdržel dvouzápasový distanc. „Proti němu se odvolal, takže čekáme, jak disciplinární komise teď rozhodne,“ doplnil Chlup.

Jeho přáním nejsou jen výhry, ale také zaplněná tribuna v Eagles Parku, jež může být nehrajícím jedenáctým hráčem zelených. „Na co bych diváky nalákal? Letos asi poprvé uvidí v akci naší plnou sestavu. Můžu slíbit, že budeme bojovat s velkou chutí, abychom do nadstavby vstoupili s co nejlepším výsledkem,“ uzavřel ostřílený vlk.