Pálkařský stroj Eagles verze 2020« se rozjíždí! Svěřenkyně kouče Petra Marka ze čtyř víkendových zápasů na hřištích soupeřů tři vyhrály, nastřílely dvaatřicet bodů a na vedoucí tým extraligové tabulky Tempo ztrácejí už jen jednu jedinou výhru, ačkoliv odehrály o dvě utkání méně.

Sobotní výlet do Ledenic, kde došlo k repríze loňského finále, přitom nezačal růžově. Žraloci se do soupeře zahryzli hned v první směně, v níž dvěma body rozhodli o svém těsném vítězství 2:1. Čestný úspěch Pražanek zaznamenala po dvoumetovém odpalu Gabriely Slabé Eliška Thompsonová.

„Snažily jsme se jít tvrdě do prvních míčů,“ nastínila taktiku proti zkušené ledenické nadhazovačce Martině Läcknerové vnější polařka Eagles Natálie Kopicová. „Bohužel, na

Marty se nám nedařilo. Nedokázaly jsme se sčasovat, zatahovaly jsme to, nebo byly pod míčem,“ posteskla si rodačka z Liberce.

To do druhého souboje vstoupily »Orlice« podstatně koncentrovaněji. Od začátku trpělivě přidávaly bodík po bodíku, až si doletěly pro zasloužený triumf 8:2. Třemi úspěšnými odpaly se na něm podílela Slabá, jež si letos připsala už patnáct hitů. Netrefila se jen dvakrát z jedenácti duelů, do nichž naskočila. V jednom z nich navíc střídala kvůli trefení hned po svém prvním startu.

V neděli se hráčky Eagles v Troji postavily veteránce a bývalé opoře Sokolu Lucii Maršíkové. „Měly jsme respekt. Věděly jsme, že Lucka není – podobně jako Marty – lehký nadhoz,“ uvedla dvacetiletá Kopicová. „Na Maršu už se nám dařilo lépe. Od začátku jsme do toho šly a rozpálily ji.“ Nakonec z toho bylo jedenáct hitů a zasloužené vítězství rozdílem 12:2.

V odvetě se SaBaT držel dvě směny. „Vytáhli na nás pomalejší nadhoz. S časováním jsme ze začátku měly trošku problémy, ale nakonec jsme to dotáhly do vítězného konce,“ ulevilo se Kopicové po výhře 11:4. Sama k ní přispěla oběhovým homerunem, čímž pečetila třetí víkendový vítězný dýchanek spolufavorita soutěže. „Je to sice lepší než 2:2, ale byly bychom radši za čtyři výhry,“ komentovala to.

Start do sezony se softballistkám povedl. Z jedenácti zápasů vyhrály osm. „Mohlo jich být i víc, ale když to teď udržíme na vlně, bude to super,“ věří jedna z netalentovanějších hráček u nás, jež letošní rok poprvé zahájila na »Chipola College« v USA.

„Díky tomu mě ani moc neovlivnilo, že letošní extraliga začala kvůli koronaviru později. Od té doby, co jsem se vrátila do Česka, jsem nehrála vlastně jen měsíc. Byla jsem docela rozehraná,“ pochvalovala si Juniorka roku 2018, jež za oceánem nastoupila ke třiceti střetnutím, v nichž měla pálkařský průměr .321!

Herní pohodu si přenesla i na extraligová kolbiště. Jejích dvanáct hitů budiž důkazem. Přesto si na odlišný evropský styl chvilku zvykala. „Ze začátku jsem hodně bojovala se svojí hlavou,“ vysvětlovala pozvolnější rozlet. „Snažila jsem se nad tím tolik nepřemýšlet, neřešit to a hrát, co umím. V úvodu to bylo horší, ale teď jsem se do toho nějak dostala, tak to snad udržím,“ přeje si Kopicová.