Baseballisté Eagles se po čtyřech prohrách v řadě konečně vrátili na vítěznou vlnu, když ve středu udolali v dramatickém mači Tempo 5:4. Pro rozhodující bod doběhl v deváté směně Matěj Hejma, jehož povedeným odpalem stáhl svým čtvrtým hitem v utkání Jan Výbora.

„Pálka jde postupně nahoru. Po předchozích nezdarech jsme si zvedli náladu, ale větší test přijde v pátek a sobotu,“ klepal na dřevo kouč Sokolu Vladimír Chlup.

Celek z Kamýku vyrukoval na rivala z Krče s jednadvacetiletým Adamem Vrublem na kopci. „Sedli jsme si na něj. Jediné drobné negativum bylo, že jsme nedokázali dostat běžce domů,“ poznamenal trenér. „Dlouho tak byli naším jediným úspěchem dva solo homeruny,“ připomněl trenér úspěšné výstřely Jonáše Výbory v prvním a Šimona Blažka ve druhém inningu. Mladá spojka si tak připsala svůj premiérový odpal za plot v extralize dospělých.

Eagles šli do prvního souboje série s jasnou taktikou: „Rotace nadhazovačů byla taková, abychom naše nejsilnější kluky nechali na pátek a sobotu,“ řekl narovinu Chlup. Petr Vojta vydržel na prkně coby startér pět směn, během nichž si zapsal tři strikeouty a soupeři povolil osm hitů a tři doběhy. „Znovu ukázal, že jeho forma jde postupně nahoru,“ liboval si lodivod zeleného válce.

Obstojně si vedli i reliefové Kvapil s tradičním starérem Duffkem, který do zápasu překvapivě naskočil v osmé směně. „Měli jsme v plánu, že když v devítce nedáme bod, Duffy půjde i do dalšího inningu, ale jakmile jsme stáhli Hejmiče, hned jsem volal do bullpenu, ať je Vojta Bužga, jenž to nakonec s přehledem zavřel, ready,“ popisoval Chlup svůj nečekaný tah.

Po třech předchozích prohrách v nadstavbě ho sice přepadla skepse, chmury však rychle hodil za hlavu. „Docela se mi to rozleželo. Sice jsme nestačili na rozjetou Kotlářku, ale s Hrochy to nebylo špatné, není třeba klesat na mysli,“ tvrdí kouč. Na druhou stranu ví, jak moc důležité duely má jeho tým před sebou. „Teď už to bude o každém zápasu. Ty dva následující potřebujeme vyhrát, abychom na poslední víkendy s Draky a Arrows měli polštářek,“ plánuje.

Do pátečního duelu (19.00) v Eagles Parku počítá Chlup na nadhoz se svým esem Tomášem Duffkem, v sobotu na Tempu (14.00) začne mladík Martin Grundmann.