Po posledním nezdaru v Trutnově se softballistky Eagles znovu vrátily na vítěznou cestu a po dvou triumfech nad Storms 5:1 a 10:2 se vyhouply na první místo tabulky, o které se dělí s rivalem z Joudrs.

„Sice to nebyla naše priorita, ale teď už nás samozřejmě láká základní část vyhrát. Nemůžeme chtít jinak. Na druhou stranu, stále nejsou odehrány všechny zápasy. Teď být na špici vlastně nic neznamená,“ říká trenér Petr Marek.

Po výbuchu v Trutnově si »orlice« spravily chuť proti Albrechtově výběru. Přitom průběh prvního zápasu se nevyvíjel zrovna podle představ. „Museli jsme otáčet, ale to už je pro nás takový evergreen,“ smál se Marek. Právě to je jedna z věcí, na níž s týmem hodlá zapracovat. „Že jde soupeř do vedení, se nám totiž stává až příliš často.“

Odveta už byla o něčem jiném a Sokol držel opratě utkání pevně v rukou od začátku do konce. Jestli ale někdo zářil jako kometa, byla to Gabriela Slabá, jež si připsala čtyři hity. A dařilo se jí i v obraně, přestože netradičně nastoupila na druhé metě.

„Měla fakt formu. Předvedla skvělý výkon na pálce i v poli,“ pochválil jednu ze svých klíčových hráček kouč. Jedním dechem však doplnil: „Všichni musíme zůstat nohama na zemi! Každý má chvíle, kdy září a následně jde trochu dolů. Cílem je naladit se na vyřazovací část. Tam by bylo ideální, kdyby měl každý čtyři ze čtyř.“

V ofenzivě se Eagles začíná dařit. Víc doběhů v lize mají jen Joudrs. Ve středu si připsali za pět směn jedenáct zdárných odpalů. „Hit každého z lineupu je sice dobrá známka, ale není důvod to nějak extra přeceňovat. Ostré zkoušky přijdou na podzim,“ nepřeceňuje poslední výsledky Marek. „Také si musíme přiznat, že Storms nám párkrát pomohl chybou.“

Errorů předvedl celek z Řep dokonce šest. I to sehrálo důležitou roli. „To číslo vypadá děsivě, ale my jsme je k tomu donutili dobrou agresivní a nátlakovou hrou,“ podotkl trenér.

Před extraligovým finišem musejí v Krči zareagovat na očekávané odchody. „Natka Kopicová už v Americe je, Klára Čejková-Kolací odjede o víkendu,“ vyjmenoval šéf dugoutu Sokola. „Ale s tím jsme počítali od začátku. Věděli jsme, jak se na to připravit.“

Marek oceňuje, v jakém stavu se jeho tým na konci prázdnin nachází. Vše probíhá jako na drátkách. „Máme velmi pohodlnou obuv a bota nás nikde extrémně netlačí,“ mne si ruce. „Jestli něco, tak se musíme naučit přecházet přes všechny typy nadhazovaček. A byl bych rád, kdyby se nám už jednou povedl »high scoring inning« v první nebo druhé směně.“

O nadcházejícím víkendu Eaglesv domácím prostředí vyzvou SaBaT a Ledenice. „Rozhodně nás nečeká nic lehkého,“ zdvihl varovně prst kouč. „Proti SaBaTu si musíme udržet naše dvě výhry z Troji a je jedno, jaká nadhazovačka proti nám nastoupí. Ať už to bude ostřílená Marša, která je drží nad vodou, nebo někdo, kdo teprve zkušenosti získává. Prostě musíme vyhrát,“ burcuje Marek.

Vypjatější souboje lze očekávat v neděli proti úřadujícím šampionkám z Ledenic. „Máme jim co vracet. Smolná prohra z první letošního zápasu mě straší doteď,“ prozradil kouč, co ho po nocích budí ze spaní. „Hlavně jsem rád, že základní část končíme dvěma víkendy doma. A také za to, že nás čekají těžké zápasy. Ať už s Ledenicemi, tak s Tempem za čtrnáct dní, který odehrajeme v rámci Ladies Day. Určitě bude bouřlivá atmosféra. Věřím, že fanoušci přijdou holky povzbudit,“ zve všechny 12. září do hlediště Eagles Parku.

Marek na domácí prostředí nedá dopustit. „Naše hřiště je prostě specifické a vypadá naprosto jinak než ostatní. Víme, že protivníkům se tu nehraje dobře. Je těžké nás tady porazit!,“ uzavřel bojovně.

Duely proti SaBaTu startují v sobotu 15 a 17 hodin. S Ledenicemi padne úvodní nadhoz v 15.30, odveta je naplánována na 17.30.