Baseballisté Eagles mají posledních šest zápasů na to, aby si v extralize zajistili postup do vysněného play off určeného pro čtyři nejlepší mančafty Top 6. Ve víkendové sérii však přijede soupeř nejtěžší – Draci Brno.

Nejlepší tým uplynulé dekády má v nadstavbě oslňující formu. V osmi zápasech prohrál jen jednou a boj o titul má téměř v kapse. Vděčí za to zejména perfektní obraně v čele s dvojicí nadhazovačských es Ondřejem Furkem s Radimem Chroustem.

Furko má z dvaceti směn v nadstavbě ERA 0.00. A jeho o jedenáct let starší parťák na tom není o moc hůř; ze sedmnácti inningů umožnil 0.52 doběhů. „Draci jsou v mnohem lepší výchozí pozici než my. V tabulce na ně koukáme s odstupem. Teď už bude rozhodovat každý zápas,“ uvědomuje si vážnost situace kouč Eagles Vladimír Chlup.

Sokol není před zápasy s jednadvacetinásobnými šampiony, kteří v nadstavbě vyprovodili 3:0 na utkání Ostravu i Kotlářku, úplně v ideální výchozí pozici. Jihomoravané v osmi duelech inkasovali jen sedmnáct bodů a kromě kvality na kopci se můžou spolehnout i na velezkušené vnitřní polaře. Martin Schneider, Jakub Hajtmar či Petr Čech jsou dlouhá léta základními pilíři národního týmu.

„Oni jdou do série po třech vítězstvích nad Arrows, my jdeme po vydřených triumfech nad Tempem, ale vyloženě se na to těším, protože nás čeká souboj s dlouhodobě jedním z nejlepších týmů v republice,“ nemůže se dočkat Chlup, který líčí pasti a sám je zvědavý na to, jak se jeho svěřenci s rozjetým brněnským strojem poperou.

„Je pro nás devízou, že hrajeme dvakrát doma. Budeme se chtít vytáhnout,“ slíbil za celé Eagles. Zápas před kamerami ČT Sport nebude chtít prohrát ani jeden z extraligových velikánů. „Jestli budeme všichni zdraví, věřím tomu, že diváci uvidí nádherný baseball,“ ubezpečil kouč. Po dlouhé době vytáhne z rukávu žolíka Jana Homolku. „V Top 6 má velkou pálkařskou formu. Z jeho návratu mám radost,“ řekl.

V pátek počítá zkušený stratég na kopec s Tomášem Duffkem, v sobotu s Petrem Vojtou a v neděli se stále lepšícím se Martinem Grundmannem, který bude čelit ofenzivní síle Draků na brněnském Městském stadionu.

Páteční televizní zápas startuje v Eagles Parku netradičně už v 17 hodin, sobotní odveta je na programu ve 14.00.