Předsezonní cíl je splněn; baseballisté Eagles postoupili do semifinále extraligy. Děkovat za to můžou suverénně nejlepšímu týmu z Top 6 Drakům, kteří v úterý na Městském stadionu v Brně vydolovali triumf 2:1 nad Hrochy, čímž soupeře poslali na prázdniny. A právě s jedenadvacetinásobnými šampiony se Sokol utká v boji o finále.

Dramatické derby u obrazovky nervózně sledoval také kouč Eagles Vladimír Chlup. „Zápas jsem viděl celý a zestárl jsem u toho asi o padesát let,“ smál se. „Za předvedený výkon nejen dneska, ale v celé sérii musím před Hrochy smeknout. Měli perfektní obranu, když však nedáš jako hostující tým v extra inningu bod, je dohrávka smrtelná, což se ukázalo už v předchozím utkání,“ doplnil.

Eagles tak mohou vymýšlet strategii na suveréna, jenž v nadstavbě ztratil jen dva zápasy ze čtrnácti. Série začne o prvním zářijovém víkendu. „Teď se ale těším hlavně na čtrnáctidenní volno. V závěru Top 6 jsme si sáhli na dno sil se zraněními,“ posteskl si Chlup a začal vyjmenovávat marody. „Se sebezapřením hráli Michal Zýma, Matěj Hejma, jenž poslední utkání odkulhal, i Jonáš Výbora, kterého trápí záda. Museli jsme hodně experimentovat, ale teď máme čas dát se dokupy a já věřím, že budeme v září připravení.“

Jaký lektvar proti Drakům umíchá? „No… Bude to nadhazovačský souboj. Hroši nám možná ukázali cestu, jak na ně. Pozitivní je, že poslední zápasy zvládli Vojta s Grundmannem perfektně. Nic jim nedáme zadarmo,“ slíbil rodák ze Znojma. „Hodně se ve mně bude mlátit duch fair-play. Drakům před semifinále musíme poděkovat, že sérii s Hrochy vyhráli, ale na druhou stranu bych jim pak rád pogratuloval ke třetímu místu v extralize,“ uzavřel.