Víkend 1.-2. srpna se odehrálo v Eagles parku úvodní kolo Superligy kadetek.

Systém dvou utkání se dvěma soupeři přinesl do nasazení v prvním kole týmy Snails Kunovice a Arrows Ostrava. Tentokrát na hřišti #5 bylo po červencové pauze k vidění, jak stříbrné medailistky z Poháru U16 dovedou potrápit soupeřky.

První zápas proti Snails Kunovice zahájila na prkně Róza Blažková a spolu Eliškou Plevovou vytvořily stabilní osu, které dovedla tým k vítězství 9:1. Na nadhozu se představila ještě Markéta Doležalová a Nicole Kalenská. Druhým soupeřem byly Arrows a jejich útok přinesl 5 bodů, dvě směny opět s Rózu Blažkovou a tři směny s Nikolou Škardovou na nadhozu. Naštěstí útok Eagles vyprodukoval mnoho hitů a nátlakové hry, a tak si kadetky připsaly druhé vítězství 10:5.

V neděli se v ranním utkání představila Emma Beňová se zadačkou Terezou Stejspalovou. Hráčkám Arrows nebyl dovolený ani jeden bod, dohazovala opět Nikola Škardová. Podařilo se stáhnout dva body na triple Kateřiny Markové. Konečný výsledek? 3:0 pro domácí.

Poslední utkání proti Snails se rozjelo velmi slibně, mnoho hitů, ale i chyb soupeře nakonec přineslo 17 bodů už ve 4. směně. Utkání bylo bohužel ukončeno zraněním hráčky Snails.

Celkový dojem z prvního kola Superligy je velice pozitivní. Podle slov hlavního kouče Petra Čermáka: “Vstup do soutěže se nám podařil. Jsme rádi, že uprostřed prázdnin se sešel téměř celý tým a předvedl kvalitní výkon i po dlouhé pauze. Odjíždíme na soustředění, kde se budeme věnovat pálce a polařským dovednostem a do dalšího kola chceme zase něco vylepšit.”

Výsledky 1. kola Superligy kadetek, skupina C

Sobota 1.8.

Eagles x Snails 9:1

Arrows x Eagles 5:10

Snails x Arrows 2:13

Neděle 2.8.

Eagles x Arrows 3:0

Arrows x Snails 12:5

Snals x Eagles 0:17

 

Za realizační tým kadetek,

Daniela Viktorýnová