Pěkně zostra se do extraligového kolotoče vrátily softballistky Eagles, které se ve čtvrtek a v sobotu hned čtyřikrát utkaly s dalším aspirantem na titul z Joudrs a v neděli stačily odehrát jeden mač se Stroms. Start toho druhého už znemožnily rozmary počasí.

S týmem z Bohnic se svěřenkyně trenéra Petra Marka rozešly smírně 2:2 na zápasy. Ve čtvrtek v domácím prostředí nejprve ztratily dramatickou podívanou 7:10, odvetu ale zvládly 3:2. „Prvního zápasu je škoda. Když v šesté směně otočíte nepříznivý vývoj a nedokážete to ubránit, zamrzí to. Bohužel, někdy se to tak seběhne,“ posteskla si kapitánka Eagles Jana Chýlová po bezmála tříhodinové bitvě.

„Joudrs se nikdy nevzdávají a na to si musíme dát v dalších zápasech pozor,“ dodala zkušená prvometařka, jež byla ráda, že se její družstvo ze svízelného duelu rychle oklepalo a vzápětí rivalovi porážku vrátilo. „Byl to velmi vyrovnaný duel, v němž dominovaly nadhazovačky. Martina Vicenová zaházela skvěle a rozhodnutí přišlo po ukázkové »squeeze play« Sáby Borecké,“ chválila spoluhráčky Chýlová.

Po denním odpočinku se zelená družina vydala do Svoboda Parku. A také tam se úvodní souboj přeměnil v pěknou – dvě a půl hodiny dlouhou – divočinu. „V obrovském vedru to bylo hodně náročné a dlouhé. Bojovnost byla na obou stranách, jen škoda, že nám v obraně nevyšla jedna směna,“ připomněla Jana třetí inning, v němž si Joudrs vypracovali rozhodující náskok, díky němuž nakonec uspěli 10:5.

Následná pomsta byla sladká. Pohodlná výhra 9:2, která i přes horko zahřála u srdíčka. „Téměř k ničemu jsme je nepustili, náš útok velmi fungoval a to byl klíč k vítězství,“ zhodnotila vyrovnanou sérii a reprízu loňského semifinále Chýlová.

V perfektním rozpoložení Sokol vstoupil i do nedělního boje s outsiderem ze Storms – 5:0. „Utkání jsme měli pod kontrolou. Obrana v čele s Térou Krbcovou fungovala dobře a postupně jsme přidávali i body, než nás v šesté směně vyhnal déšť,“ pokrčila rameny dlouholetá opora Eagles. Na druhé střetnutí už ani nedošlo.

Orlice mají v podivné sezoně ovlivněné čínskou chřipkou odehráno šestnáct zápasů, z nichž jedenáct vyhrály. S Tempem se dělí o druhé místo s tím, že na vedoucí Joudrs, kteří odehráli o dva špíly víc, jim chybějí pouhé tři bodíky.  „Zatím můžeme být spojení. Druhé místo je super, ale je třeba ještě potrénovat nějaké věci, zůstat na vítězné vlně a dobře se připravit na play off,“ dodala Chýlová.

Eagles se do akce vrátí v sobotu 15. srpna, kdy doma hostí Snails Kunovice.