Ještě v pátek v noci prozkoumávali extraligové dno, v neděli se ale vynořili zpod hladiny jako hraví delfíni ve vodním světě v Orlandu. Baseballisté Eagles o víkendu dvakrát porazili obhájce titulu z Ostravy a přiblížili se kýženému postupu do semifinále. Má to však jedno ALE… Draci nesmějí v úterním městské derby padnout s Hrochy.
„Na to, v jaké jsme poslední dobou byli kaši, jsme teď pro postup udělali fakt maximum. Jestli to bude nakonec stačit, teprve uvidíme,“ prohlásil po nedělním cenném vítězství 7:4 prvometař Jan Homolka. „Drakům věřím. Nadstavbou prošli suverénně. Jestli něco nechtějí, tak prohrát sérii právě s Hrochy,“ má jasno devětatřicetiletý prvometař.
Jeho tým sice v pátek ztratil vyrovnaný duel 3:5, jenže v sobotu (6:4) a v neděli už to byla jiná písnička! Kouč Vladimír Chlup namíchal elixír života a nejvíc se ho napili právě ti nejzkušenější. Kvarteto Homolka, Hejma a bratři Zýmové nastřílelo dohromady jednadvacet hitů z devětadvaceti!
„Jo, sedlo nám to. Tedy hlavně klukům. Ale já bych vyzdvihl hru celého týmu. Víte, vždycky jdeme na hřiště, že chceme vyhrát. Chceme pálit a nedělat chyby v obraně, ale ono to někdy není tak jednoduché, jak to třeba vypadá,“ upozornil »Houmi«.
Už první utkání série v Ostravě naznačilo oproti minulému týdnu, kdy se Eagles nechali schlamstnout Draky, posun vpřed. „Dafi nás držel nad vodou až do sedmé směny, kdy Arrows odskočili a zlomili to,“ připomněl Homolka. „V sobotu už jsme byli lepší. Devět hitů na Bokaje, to je super. Ale klobouk dolů i před našimi mladými nadhazovači,“ ocenila své nástupce na kopci krčská pětadvacítka.
Startér Vojta s Kvapilem a Bužgou nechali Eagles ve hře. „Na to, že je Petrovi Vojtovi teprve osmnáct, tak se s kritickou situací popasoval náramně,“ chválil veterán a jedním dechem dodal: „No a to samé platí i o Martinovi Grundmannovi v neděli. Povolit úřadujícím mistrům v klíčovém střetnutí jeden hit v sedmi směnách, to je prostě paráda,“ doplnila legenda Sokolu.
Homolka je rád, že Eagles vstali z popela. A vyzdvihl bojovnost spoluhráčů. „Nechali jsme tam všechno. Od mladých po nejstarších. Třeba Matěj Hejma v neděli nastoupil s velkým sebezapřením. Sotva běhal, ale coby suplující pálkař odvedl neskutečnou práci, jež vyšperkoval rozdílovým homerunem. Teď nezbývá než doufat, že jsme ještě neřekli poslední slovo,“ uzavřel bývalý reprezentant.