Úspěšně vstoupily do druhé poloviny základní části extraligy softballistky Eagles, které o víkendu proti Kunovicím resp. Trutnovu zaznamenaly tři výhry a jednu porážku při celkovém skóre 27:14. Ve dvou duelech neobdržely ani bod! Po dvaceti odehraných duelech jim tak patří třetí místo za Joudrs a Tempem.

„Šly jsme si pro čtyři výhry, což se nám ale nakonec nepovedlo. S Kunovicemi všechno proběhlo podle našich představ, ale s Trutnovem to tak, bohužel, nebylo,“ zhodnotila stručně a jasně spojka Sokola Gabriela Slabá.

Svěřenkyně kouče Petra Marka vyhrály nad Snails všechny čtyři letošní duely. V sobotu přidaly výhry 5:4 a 7:0. Vypjatý první souboj ale ovlivnila ošklivá srážka hostujících Stejskalové s Bettsteinovou. „Vždycky je nepříjemné něco takového vidět, ale k softballu to bohužel patří,“ upozornila dvacetiletá hráčka. „Když se to však obejde bez vážnějšího zranění, utkání to zásadně neovlivní. Prostě si na takové situace musíme dávat pozor a balony si pořádně vyřvat.“

V Trutnově Eagles uspěli 9:0 a prohráli 6:10. Pozitivní na tom všem je, že ve všech zápasech byly aspirantky na titul lepší. „Vždycky je fajn mít zápas pod kontrolou. Když máme bodovou rezervu, tak mají větší klid nadhazovačky. Rizikové v těchto situacích je snad jen to, že při větším vedením můžeme ztratit koncentraci, což ale většinou není náš případ,“ smála se Slabá.

Výjimka potvrzující pravidlo přišla právě v Trutnově, kde Krč ztratila mač, ačkoliv se v šesté směně dostala do pětibodového trháku. „Už jsem několik takových zápasů zažila. V tom se mi softball líbí. Nikdy nevíte, kdo vyhraje, dokud není zahraný poslední aut.“

Co se v závěru na drsném severu stalo? „Analýza náleží trenérům, ale za sebe můžu říct, že jsme prostě nezvládly koncovku,“ posteskla si. „Na pálce jsme nedokázaly včas odpovědět na jejich tlak.“

Slabá se během posledních sezon vypracovala v nepostradatelný článek sestavy Eagles. Daří se jí na pálce i v poli. Jen za víkend nasbírala šest úspěšných odpalů. „Jsou utkání, kdy se cítím skvěle, ale někdy to taky nejde. Naštěstí u mě převládá radost ze hry, tak doufám, že to tak bude pokračovat. Softball je ale týmová hra, takže nezáleží na jednotlivci,“ řekla blondýna s kanonem v pravačce.

Další souboj čeká Eagles už ve čtvrtek 20. srpna, kdy doma hostí Řepy. „Je mi jedno, jak dlouhá pauza mezi zápasy je. Jestli je to týden nebo čtrnáct dní, to neřeším. Jsme dobře připravené, takže do toho naplno naskočím a snažím se ze sebe vydat to nejlepší,“ dodala vnitřní polařka, jež si v osmnácti odehraných utkáních připsala dvaadvacet hitů a pálkařský průměr má obdivuhodný 0.423.