Softballistky Eagles se pozvolna přehouply do druhé poloviny základní části, v níž hodlají navázat na úspěšný rozjezd. S bilancí jedenácti výher a pěti proher jim patří druhé místo v tabulce za rivalem z Joudrs, jenž má dva zápasy k dobru.

V sobotu a neděli se po dvoutýdenní pauze vrátí do akce dvojutkáním s Kunovicemi a Trutnovem. „Na jednu stranu je čekání na víkend dlouhé, na druhou hrajeme i tak hodně. Náš program se kvůli propršeným zápasům od začátku hustil,“ upozornil hlavní trenér Petr Marek.

Jeho bandu letos čeká ještě nůše těžkých mačů. „Takže o softball rozhodně nebude nouze. Naše sezona je dlouhá, mnohem delší než u baseballu. Musíme vydržet s nadšením až do play off,“ vytyčil jeden z postupných cílů trenér.

Uprostřed srpna se jeho ovečky střetnou doma s Kunovicemi, které před necelými dvěma měsíci deklasovaly 10:0 a 9:2. „To ale neznamená, že bychom je teď podcenili. Tehdy jim chyběly některé klíčové hráčky, navíc utkání proti nim jsou snad nejlepší ze všech,“ zdůraznil Marek.

Čím jsou právě tyto duely tak výjimečné? „Mají největší náboj a nejvíc energie. Na obou stranách je vidět, že si to všichni užívají. Opakuji, že o podcenění nemůže být řeč,“ doplnil kouč. A pak připomněl poslední dvě výhry Snails nad Sabatem. „Vcelku se chytly, pro ně důležitou sérii vyhrály a nyní na ni budou chtít navázat. Nicméně chceme dvě výhry,“ řekl jasně.

Se stejnými ambicemi pojedou Eagles i v neděli do Trutnova, který zatím podává nečekaně konzistentní výkony. Letos zvítězil v sedmi střetnutích ze šestnácti. „Jakožto nováček si vedou nad očekávání, ale věřím, že to pro nás problém a naší klasickou hrou přes ně dvakrát přejdeme. Není se čeho bát. Rozhodne se na hřišti.“

Letošní ročník nejvyšší soutěže se vyvíjí zajímavě a dramaticky. „Na špici je to hodně vyrovnané. O to víc nás mrzí tři zbytečné prohry s Tempem, juniorskou reprezentací a Ledenicemi,“ posteskl si Marek. „Bez nich jsme mohli být výš. Nicméně náš plán byl udělat šestku a ať se rozhodne v play off.“

Mladému kouči záleží hlavně na tom, aby se hráčky na fieldu hrou bavily. „Výhry ani prohry moc neřešíme. Užíváme si zápasy. A protože holky vědí, jak softball hrát, a že je vždycky příjemnější vyhrávat, tak vítězství přicházejí automaticky. Prozatím je to opravdu jen o hledání sestavy na vyřazovací část. Rotujeme sestavu na všech postech, jak to jen jde. Není zápas, který bychom odehráli ve stejném složení. Vrchol teprve přijde a na ten se těšíme!“ uzavřel Marek.