Do extraligového semifinále prokličkovali jako zajíci bojující o život v dešti broků při honu na Konopišti. V samotném play off už však čelit favorizovaným Drakům nedokázali. Baseballisté Eagles podlehli rivalovi z Brna 4:5 a 5:7!

Svěřenci Vladimíra Chlupa tak na loňskou finálovou účast nenavážou. „Je to škoda. Sehráli jsme vyrovnaná utkání, ale Draci si postup zasloužili,“ zhodnotil poslední dvě vystoupení roku nejzkušenější hráč Sokola Jan Homolka!

V prvním utkání držel Pražany nad vodou vynikající výkon nadhazovače Tomáše Duffka. Dlouholetý reprezentant vydržel na kopci až do průběhu deváté směny. Ze 113 nadhozů mu jich rozhodčí vyhlásil za strike osmaosmdesát.

„Tak to má být. Maximálně třetina nadhozů by měly být bally. Tak nás to učili,“ smál se Homolka, hráč ze staré školy. „A teď vážně! Duffy to zvládl fakt brilantně. Držel nás ve hře do úplného konce,“ pochválil spoluhráče, který opustil plac až po hitu Adama Hajtmara v dohrávce posledního inningu.

Závěrečný nápor domácích pak nezastavil mladý Vojtěch Bužga. „V tom jsou Draci skvělí. Nejenže mají perfektní obranu, ale když cítí šanci, tak se kousnou dvakrát tolik i v útoku,“ popisoval dramatickou koncovku prvního souboje, kterou sebeobětovacím odpalem rozhodl Moštěk.

Do odvety v Eagles Parku se elitním pálkařům soupeře postavil talentovaný Martin Grundmann. „Měl to těžké. Oni přidávali bodík po bodíku, až najednou vedli 7:0 a to se proti nim špatně dotahuje,“ pokrčil rameny »Houmi«. Jeho tým nesložil zbraně a nakonec z toho byl po homerunu Marka Chlupa na 5:7 zapeklitý konec. „Nevzdali jsme se a snad jsme nakonec alespoň trošku potěšili naše fanoušky,“ dodal Homolka.

Na detailní hodnocení sezony si veterán ještě netroufal. „Základní část jsme zvládli podle představ, no v nadstavbě přišla trošku krize a nemusíme nic nalhávat, bylo fakt štěstí, že jsme nakonec do vyřazovacích bojů vůbec postoupili. Vlastně díky Drakům, kteří si nás vybrali jako svého semifinálového soupeře. Sice nás přehráli, ale myslím, že to neměli tak snadné, jak si třeba mysleli,“ konstatoval někdejší elitní nadhazovač.

Draci se znovu po dvou letech utkají v bojích o mistrovský pohár s Arrows. Krč na podzim zahájí přípravu na nový ročník. „Uvidíme, jak to bude vypadat. Jaká bude koncepce. Podle toho se rozhodnu i já, zda budu pokračovat,“ dodal čtyřicetiletý pardál.