Softballistky Eagles vstoupily do poslední fáze základní částí úterním zápasem proti Tempu, jež na jeho hřišti s přehledem přehrály 6:2 a vyhouply se do čela extraligové tabulky. „Dařilo se nám. Hned v první směně jsme skórovali a tlak udrželi až do závěru,“ lebedil si kouč Petr Marek.

Sokol v úterý pod meteorologickou věží dominoval. „Snad v každé směně jsme měli běžce na metách a přišly RBI hity. Za mě v pořádku,“ těšilo trenéra. Dvojnásobně ho pak musel pohladit po srdci výkon posily Paoly Cavallo v nadhazovačském kruhu. „Házela skvěle, což nebylo nic překvapivého. S pár holkami se zná, s Niki vyházela před lety titul. Tým ji přijal perfektně. Prostě pohoda,“ ocenil Marek.

Poprvé domácím fanouškům se někdejší italská reprezentantka může představit v sobotu v rámci »Ladies Day«, kdy je od 17 hodin na programu sledovaná odveta proti Tempu a hráčky do ní naskočí ve speciální edici dresů. „Nic jiného než výhru nebereme,“ ujasnil devětadvacetiletý kouč. „Pro nás je to každoročně svátek softballu a úžasná akce.

Derby tentokrát bude mít ojedinělý nádech. Kulisa bude jistě stejně bouřlivá jako na začátku sezony, kdy se oba týmy předvedly v excelentním zápase, který živě přenášel program ČT Sport. „Je to prostě specifické, ale přesně to máme rádi. Holky se na sobotu strašně moc těší a vymačkají ze sebe maximum,“ ujistil Marek.

Jeho »orlice« mu ve zkrácené sezoně dělají jen radost. „Sice jsme teď v tabulce první, ale cílem je být do druhého místa,“ přiznal v listopadu třicetiletý chlapík. „Navíc Joudrs mají o zápas méně a oproti nám lepší celkové skóre. Moc neočekávám, že by někomu o víkendu darovali body,“ řekl narovinu Marek.

Ale také Eagles už nehodlají rozdávat chudým. Ani Trutnovu, s nímž před pár týdny v podkrkonoší ztratily dobře rozehraný souboj. „V neděli jim porážku vrátíme. Chceme se totiž vítězně naladit na play off,“ zdůraznil boss krčského dugoutu.

Do vyřazovací části softballistky Eagles přiletí v nejlepší možné formě. „Už trošku cítím mravenčení, ale nic extra. Na konci dlouhodobé sezony máme skvělý, těžký los, který nás patřičně připraví.

Do soubojů o všechno půjdeme maximálně naplno. Už aby to bylo!“ vyhlíží boje o mistrovský pohár.

Nedělní zápasy s Trutnovem začínají v »sokolím hnízdě« v 11 a 13 hodin.