Vrchol softballové sezony je tady. Extraliga žen o víkendu otevře semifinálové brány zápasy Joudrs – Tempo a Eagles – Ledenice! „Očekávám urputnou bitvu s nepříjemným soupeřem. Věděli jsme, že nás to potká, takže jsme na to připraveni. Snažíme se schovat do naší bubliny a neřešit nic okolo,“ říká před vypjatou sérií kouč Krče Petr Marek.

O tom, že se Sokol střetne právě s obhájkyněmi mistrovského titulu, rozhodli na Joudrs, jež si coby vítězové základní části mohli svého soupeře pro play off vybrat. „Věděli jsme, že na nás zbude kvalitní soupeř, kterého porazíme,“ říká bojovně trenér. „Asi k tomu měli nějaké své důvody, o nichž nehodlám spekulovat. Soustředíme se na nás, naše série a je nám jedno, koho za soupeře nám přihrají. My chceme vyhrát posledních 6 zápasů sezóny!“

Jeho tým má letos s Jihočeškami bilanci 2:2. A v podobném duchu se pravděpodobně ponese i samotná série. „I když to ukazuje na vyrovnanost, byly to hodně zápasy nahoru-dolů,“ připomněl Marek. V čem vidí největší nebezpečí nastávajícího soupeře? „V covidu. Ledenice máme naskautované, koronu nikoliv.“

Kouč Eagles má zbožné přání: Aby se o víkendu zápasy vůbec odehrály. Odhady meteorologů totiž nejsou právě nejrůžovější.  „Já na předpověď koukám a jen se směju. Soupeř nechtěl hrát ve všední den (v pátek) pod světly a dle STK byla nutná dohoda na termínu. No a teď to vypadá, že tak budeme muset hrát celou sérii,“ vysvětluje. „Tohle neovlivníme. Pokud budeme hrát ve sněhu a dešti, tak nám nic jiného nezbývá. Ale my jsme na to zvyklí, letos nám prší vlastně neustále,“ pokrčil rameny.

Krč na poslední chvíli posílila o zkušenou nadhazovačku Paolu Cavallo. „Dává nám další variabilitu na nadhozu. O to jsme stáli. Další možnost volby. Navíc pořád máme na soupisce napsanou Allyson Spinas, takže té můžeme zavolat a povolat ji ze zahraničí. Uvidíme, třeba se ještě na hřišti objeví i ona,“ nechce kouč odkrývat karty.

Na víkend má jasný plán: „Spokojený budu se stavem 2:0 na utkání. Znáte mě, k smrti nerad prohrávám. Proto věřím ve dvě výhry, máme na to!,“ burcuje nakonec.