Baseballistům Eagles vrcholí přípravy na extraligové semifinále, v němž poměří síly se suverény letošní sezony Draky Brno! „Těším se. Koneckonců jako na všechny zápasy, v nichž o něco jde,“ nemůže se dočkat pátečního úvodního nadhozu kouč Krče Vladimír Chlup.

Draci letos vyhráli šestadvacet zápasů z třiatřiceti. Pět z nich proti Krči, které ani v jednom souboji nepovolili víc než dva body. „Do série vstupujeme v roli outsidera, na druhou stranu nechceme dát Drakům nic zadarmo,“ ujistil vnější polař Matěj Hejma.

Jedenadvacetinásobní šampioni mají skóre z letošních vzájemných mačů impozantní 47:7. „Teď tedy nemáme co ztratit. Můžeme jen překvapit,“ souhlasí další hvězda Eagles Marek Chlup. „Pokud budeme chtít vyhrát, budeme muset předvést výrazně lepší výkony, než jsme proti nim ukázali v základní části a nadstavbě,“ dodal Hejma.

Pražané během přestávky léčili šrámy a nabírali sílu. „Trénovali jsme v normálním režimu, jen jsme se snažili přidat trošku obranu. V té bychom se chtěli alespoň trochu Drakům vyrovnat,“ poodkryl kouč Vladimír Chlup a dodal. „V tom vidím hlavní klíč k úspěchu. S kvalitní defenzivou v zádech máme na to, abychom Drakům mohli konkurovat. Na pálce jsme schopní se jim vyrovnat.“

Draci letos předvádí nadstandardní úroveň. V nadstavbě neměli konkurenci. „Jsou komplexním týmem, který na soupeře umí vyvinout konstantní tlak na pálce a v obraně je drží dobré výkony nadhazovačů,“ hodnotil Hejma. A právě muži na kopci budou rozhodovat i tentokrát. „Všichni věříme Duffymu, že Draky udrží v jednom zápase a v tom dalším už do toho dáme všechno, co máme,“ burcuje Marek Chlup.

Jeho otec a trenér zelených v jednom Vladimír má už o nadhazovačích jasno: „Rotace je stejná jako vždycky. V pátek začne Tomáš Duffek, v sobotu Martin Grundmann. Co bude v neděli, to se teprve uvidí,“ uzavřel.

Série startuje v pátek v Brně (19h). Pražská odveta je na programu v sobotu v 18.00 v Eagles Parku.