Eagles hrají s Ledenicemi 1:1 Softballistky Eagles vstoupily do extraligového semifinále. S obhájkyněmi titulu z Ledenic hrají nerozhodně 1:1, když v prvním duelu na fieldu soupeřek podlehly 2:7.

V pondělní odvetě v domácím prostředí uspěly 9:2. Sobotní utkání zmařily rozmary počasí, a tak Sokol vstoupil do bojů o titul nedělním soubojem na půdě Jihočešek. A nebyl to šlágr, který vejde do klubových dějin. „Jako bychom neměly takovou bojovou náladu jako v pondělí,“ hledala důvody prohry opora Pražanek Gabriela Slabá.

A v pondělí už to byla jiná písnička. Krč měla odvetu – až na malou chvilku po homerunu Boučkové na 3:2 – ve své moci. „Od začátku jsme do toho šly naplno. Chtěly jsme vyhrát za každou cenu,“ zdůraznila Gábina.

Základy povinného vítězství vybudovala vnější polařka Alice Škardová, jež ve třetí směně nekompromisním trojmeťákem do levého vnějšího pole stáhla tři body. „Byl to outside. A protože mi den předtím házeli jenom takové míče, byla jsem na to připravená,“ popisovala jedna z hrdinek souboje. „Trošku mě naštvali, že si mysleli, že to nezvládnu. Chtěla jsem jim ukázat, že to půjde a povedlo se,“ usmála šestá pálkařka krčského lineupu.

Koncentraci Eagles nenarušila ani dlouhá dešťová přestávka v dohrávce pátého inningu, kdy domácí vedli 4:2. Po úmorném čekání mělo pokračování zápasu jepičí život. Svěřenkyně Petra Marka pěti body ukončily mač rozdílem.

O klíčovou ránu se postarala Slabá. „Projevila se síla našeho lineupu,“ potěšilo Škardovou, jež se ve čtvrté směně blýskla perfektně chyceným odpalem ledenické Peckové, po němž narazila hlavou do plotu. „Abych se přiznala, tak to bolelo. Ale luft byl chycený, což je hlavní,“ smála se. Dramatická série pokračuje v sobotu od 12 hodin v Ledenicích. Rozhodující dvojzápas pak hostí v neděli Eagles Park (12h případně 14h).