Pestrý jako omalovánky byl víkend softballistek Eagles, které se však s náročným čtyřzápasem vypořádaly obstojně a mají jistotu play off. V sobotu si dvakrát poradily se SaBaTem 7:0 a 3:0, o den později sice vyprovodily Ledenice 5:1, předtím ale utrpěly debakl sezony 0:9!

Kvůli nehratelnému centrálnímu hřišti se sobotní duely proti klubu z Troji uskutečnily na fieldu číslo pět! „Byl to docela nezvyk. Přece jen je to menší hřiště, než na jaké jsme zvyklé, ale dokázaly jsme se přizpůsobit,“ hodnotila spojka Eagles Lenka Bakusová.

V nezvyklém prostředí se jí dařilo náramně. V prvním utkání dokonce poslala míč za plot, což však vzhledem k jeho délce znamenal místo homerunu dvoumetový odpal. „No… Trošku mě to mrzí,“ uvedla na rovinu. „Ale jak řekl trenér, za normálních okolností by mi to chytli,“ brala povedený odpal s nadhledem.

SaBaT soupeře ničím nepřekvapil ani ve druhém utkání, které kompletně odházela někdejší ikona Eagles Lucie Maršíková. Ta domácím sice povolila jen tři doběhy, společně se spoluhráčkami na pálce ale ani jednou nedostaly míč do pole proti Vicenové a ani v odvetě neskórovaly.

„Hlavně že jsme vyhrály. To, že jsme udržely nulu, byla třešnička na dortu,“ řekla Bakusová, která kvůli studijnímu vytížení naskočila do sezony až v červenci. „Ale holky to skvělé rozehrály,“ pochválila partu kouče Petra Marka.

Také v neděli počasí softballu zrovna nepřálo. Samotné hráčky pod dirigentskou taktovkou správce ale hodinu po předpokládaném začátku daly krčskou zátoku do hratelné podoby a mohlo se začít. Žraloci se do »orlic« zakousli s chutí a výsledkem byl devítibodový nářez.

Jak velkou roli sehrál fakt, že souboj začal o osmdesát minut později? „U mě moc ne! Já osobně se na start zápasu nějak speciálně vnitřně nepřipravuju. Miluju tuhle hru a snažím se ji hlavně užít a ne se stresovat například počasím,“ prozradila Bakusová. „Ledenice tam měly dobré hity na dobrá místa a my už to na pálce nedohnaly,“ doplnila a pokračovala: „Neřekla bych, že to bylo ovlivněné tím, že jsme všichni upravovali hřiště. Kolikrát bylo ještě v horším stavu než teď. Byl to jen »zápas blbec«, jak řekl kouč,“ uzavřela.

„To druhý souboj byl přesně naše hra, v obraně jsme držely nadhazovačku a nadhazovačka držela nás,“ pochvalovala si rychlonožka Bakusová. „I na pálce jsme byly úspěšnější. Celá hra byla v naší režii.“

Ledenice před vyřazovací částí Eagles pořádně prověřily. „Je na každém, co si ze zápasu odnese, ale nejvíc asi starty na skvělou nadhazovačku, která už byla přípravou na play off,“ dodala vnitřní polařka druhého týmu extraligy, který momentálně ztrácí bod na vedoucí Joudrs.