Pět výher v řadě a přímý postup do semifinále play off! Softballistky Eagles završily základní část extraligy ve velkém stylu, když v sobotu v rámci Ladies Day v atraktivním souboji přehrály Tempo 3:2 a o den později dvakrát zdolaly Trutnov jednoznačně 14:5 a 8:1. V základní části byli o vous lepší jen Joudrs!

Charitativní akce na podporu ochrnutého osmnáctiletého sportovce Standy Zatloukala stála za to! Zlatým hřebem dne byl však výkon Eagles v pražském derby proti Tempu, do nějž oba týmy nastoupily ve speciální edici dresů. „Jako každý rok to byla povedená akce. Vždycky jsem překvapená, kolik lidí přijde. Je fajn uvědomit si, že nejsou lhostejní a pomáhají,“ zhodnotila elitní pálkařka Eagles Eliška Thompsonová.

„Před plnými tribunami je to vždycky parádní. Tak mě to baví nejvíc,“ líčila reprezentantka, jež si letos v nejvyšší soutěži jako jediná připsala už osm trojmetrových odpalů. Tři z nich o posledním víkendu. „Některé hráčky může velký počet fanoušků znervózňovat, mě to naopak dostává do komfortní zóny. Hlavně v sobotu se mi hrálo fakt dobře.“

Nechybělo mnoho a atraktivní mač okořenila homerunem. „Škoda. Říkala jsem si, že to je trošku drsný. No nakonec z toho byl alespoň dvoumeťák,“ pokrčila rameny. „Proti Tempu prostě hrajeme rády. Jsou to živé zápasy. A až do konce napínavé. Přesně kvůli takovým zápasům softball hraji,“ popisovala nadšeně Eliška, než vysekla poklonu soupeřkám, které charitativní akci rovněž podpořily a tradičně nastoupily ve speciálních trikotech. „Jsem za to strašně ráda. Moc jim děkujeme.“

Duely s Trutnovem proběhly podle papírových předpokladů. Nebylo to však tak snadné, jak výsledky naznačují. „Docela na nás vletěly. Jsou to dobré pálkařky, což prokazují celou sezonu,“ chválila extraligové překvapení Thompsonová, která si v úvodním mači připsala daleký odpal za plot.

Tým ze severu hned v první směně úvodního nedělního klání využil lehké nejistoty nadhazovačky Martiny Vicenové a ujal se vedení 5:0. Domácí však odpověděli osmibodovou smrští. „Trošku jsme bojovaly se strike zónou, ale nakonec jsme se s tím popasovaly.“

O ofenzivní síle Krče Eliška ani za nepříznivého stavu nepochybovala. „Věděla jsem, že jim to na pálce vrátíme, i když je pravda, že jsem to nečekala hned v první směně. Po tak náročném dni jako je Ladies Day si myslím, že jsme to zvládly skvěle,“ těšilo ji.

Radost mají v Eagles také z výkonů staronové opory na prkně Paoly Cavallo, která naplno zúročuje letité zkušenosti se softballem nejvyšší úrovně. „Jsem ráda že hraje s námi. Je to živel, který se k nám do týmu hodí. Navíc ještě zoceluje naší baterii nadhazovaček. Bude to ještě zábava,“ těší zadáka Sokola!

Družstvo z Krčského údolí si před play off zvýšilo sebevědomí pěti výhrami po sobě. A Thompson úspěšně ladí formu na zápasy o všechno. „Vždycky to tak nějak přijde. Na konci sezony mi začíná všechno spínat a to, co jsem během zimy a celého roku dřela, se v play off projeví. Je to fajn, jen ještě potřebuju doladit pár věcí. Jinak jsem celkem spokojená,“ dodala skromně.