Softballistky Eagles jsou po roce znovu v extraligovém finále! S Ledenicemi sice prohrávaly 0:1 na zápasy, následnými třemi triumfy ale dramatickou sérii otočily! V boji o titul se střetnou s arcirivalem z Joudrs, který čeká na zlato čtyři roky. Krč slavila zisk nejcennějšího poháru naposledy v roce 2014!

„Zásadní bylo, že jsme dokázali vyhrát druhý a třetí zápas. Kdyby se soupeř dostal do vedení 2:0 na utkání, bylo by to strašně těžké,“ hodnotil hlavní kouč Petr Marek ofenzivní sérii. Eagles v ní nastříleli ve čtyřech duelech 27 bodů, Žraloci doplavali k domácí metě jedenadvacetkrát!

Sobotní zápas rozhodla až extra směna, ten nedělní v domácím prostředí poslední dohrávka. Dramatické koncovky Sokol zvládl na jedničku. „To je sice pravda, ale vůbec jsme se do nich nemuseli dostat. Zápasy jsme měli dovést do vítězného konce v klidu,“ myslí si Marek.

Na mysli měl především klíčový mač. Domácí s přehledem kontrolovali hru, ovšem jen do šesté směny. Z vedení 6:1 to v cukuletu bylo 6:6, přesto se Eagles ještě vzepjali k heroickému výkonu a uspěli. „Máme velkou touhu vyhrát. I když to nejde úplně podle představ, tým se nepodělá, zabere a vítězství si vezme,“ chválí trenér.

Nicméně trnitá cesta vyřazovací částí ještě nekončí. „Naším cílem nebylo vyhrát semifinále, ale titul. Až pak budeme mít hotovu a budeme si moct říct; jsme spokojeni. Jsme teprve v půlce, ještě musíme urvat tři duely,“ burcuje Marek před prestižním derby s Joudrs.

Ve finálovém dobrodružství se proti sobě úhlavní rivalové střetnou podvanácté v historii. Družstvo z krčského údolí uspělo v sedmi z nich! Naposledy se ale před pěti radoval klub z Bohnic. „Bude to vyrovnané a těžké, ale jsme ready. Těžká série s Ledenicemi nám může jen pomoct. Zavřeme se do naší bubliny a je nám jedno, kdo proti nám stojí,“ tvrdí kouč. „Pokorně jdeme zápas od zápasu. A po vítězství!“ uzavřel.

Extraligová finále Eagles vs. Joudrs!
2004 – Eagles
2005 – Eagles
2006 – Joudrs
2008 – Eagles
2009 – Joudrs
2010 – Joudrs
2011 – Eagles
2012 – Eagles
2013 – Eagles
2014 – Eagles
2015 – Joudrs