Nejprestižnější, nejvypjatější, nejnervóznější, a nejtradičnější! Takové jsou v extralize duely mezi Eagles a Joudrs! Nesmiřitelní z jednoho města v sobotu rozehrají bitvu o zlatý softballový grál. Jen škoda, že u toho kvůli čínské chřipce nebudou natěšení fanoušci. Ti si zkrácený vrchol letošní sezony hraný na dva vítězné zápasy užijí jen prostřednictvím internetového přenosu!

Dva úhlavní rivalové se ve finále utkají podvanácté za posledních šestnáct let! „Máme z toho obrovskou radost, protože se tím ukázala naše dlouholetá práce s mládeží,“ řekl předseda Eagles Jan Drábek. „Udělali jsme generační obměnu a teď se nám povedlo z mladých a talentovaných hráček vytvořit tým, který je v extralize konkurenceschopný. Věřím, že to holky dotáhnou do vítězného konce.“

Mančaft vedený Petrem Markem měl od samého začátku sezony ty nejvyšší ambice. Aby ne! Vždyť dlouholeté opory Boreckou, Chýlovou, Černohlávkovou doplnily dravci jako Thompsonová, Slabá či Škardová. Na Krči tak vznikl prvotřídní mix.

„Holky mají naši maximální podporu. I proto jsme sáhli k tomu, že jsme vytvořili funkci manažera extraligového týmu žen, aby hráčky dostaly maximum všech věcí, které potřebují k tomu, aby se mohly soustředit jen na hraní. Všichni věříme, že to úsilí teď zúročí v poslední sérii,“ přeje si klubový šéf.

Eagles si zahrají už své sedmé finále v probíhající dekádě. Jsou jakousi výkladní skříní klubu z Krčského údolí. „Těmahle očima jsem na to nikdy nekoukal. Jsme baseballovo-softballový oddíl a není to o tom, že se někomu daří víc a jinému míň,“ popsal Drábek a dodal: „V klubu máme radost a snažíme se holky podporovat tak, jako bychom podporovali baseballisty, pokud by se do něj dostali.“

S letošní »covidovou« klubovou sezonou je Drábek spokojen. „Byla poměrně úspěšná,“ kývl hlavou. „Ale triumf v extralize by samozřejmě byl zlatou třešničkou. Nejvíc by si to však zasloužily samy holky za dlouhodobou dřinu, kterou tomu obětovaly,“ dodal.

V Krči se parádně vypořádali se složitou věcí; generační obměnou. „Softball krásně ukázal, že je prostě nezbytná. S dobrým vedením realizačního týmu, ale i skvělou partou hráček, se dá vytvořit výborný tým,“ chválil Drábek. „Že jsme k obměně sáhli, bylo nezbytné. Myslím, že nás to brzy čeká i v baseballu. Věřím, že to bude mít i obdobný úspěch.“

Teď je gró družstva výhradně z vlastních odchovanců. „Právě kmenové hráčky jsou naší největší silou, doménou. Hrají spolu dlouho, mají fantastickou týmovou chemii, což je nejdůležitější. Jen díky tomu můžete dosáhnout skvělých výsledků. Věřím, že to bude klíč k vítěznému konci.“
Kvůli nařízení plukovníka a ministra zdravotnictví Romana Prymuly však softballoví nadšenci o dezert roku v Eagles Parku přijdou. Naživo se ho nezúčastní. „Bohužel, atmosféra bez diváků bude ponurá, ale v momentální situaci je nejdůležitější, že se soutěž vůbec dohraje. Holky na hřišti to určitě vtáhne i tak,“ ubezpečil klubový předseda.

„Do areálu nebude mít možnost dostat se nikdo kromě povolaných osob. Pro nás jsou opatření jasně daná,“ uvedl Drábek narovinu. Jedinou variantou tedy je postavení »ilegálního« žebříku za vnějším polem »center fieldu«. „Rozhodně nikoho nezveme na cyklostezku, akce má být bez diváků, nicméně skalní fandové možná udělají cokoliv, aby ji viděli na vlastní oči,“ pokrčil rameny Jan Drábek.

Série na dvě vítězná utkání začíná v sobotu od 13 hodin v Eagles Parku. Nedělní program na Joudrs startuje v 12.30. Případné rozhodující utkání se hraje od 15h tamtéž.