Vedení klubu se rozhodlo u softballového A-týmu žen k radikální změně. Po pěti letech střídá v roli hlavního trenéra Petra Marka bývalá hráčka a současná trenérka Václava Čejková-Kolací.

Věřím, že nový realizační tým vedený Václavou Čejkovou dodá týmu nový vítr do plachet, který vyústí v mistrovský titul v roce 40. výročí založení klubu. Petrovi Markovi za veškerou odvedenou práci v klubu, za softballový posun hráček A týmu a za celých pět sezon v Eagles mockrát děkujeme.“ komentuje trenérskou rošádu generální manažer Jan Drábek.

Čejková-Kolací si v Eagles prošla všemi věkovými kategoriemi, před dvěma lety završila cestu u mládeže s juniorkami do 22 let mistrovským titulem. Posun v trenérské hierarchii ji potěšil, „Je to výzva“. „Tým je plný skvělých hráček, který je stmelený, veselý a umí zabrat, když o něco jde. Být součástí tohoto týmu je pro mě velká čest.“ pokračuje trenérka, pro kterou je to první příležitost vést dospělý tým v pozici hlavního trenéra. Asistentka u juniorské reprezentace žen zároveň ví, že navázat na medailové příčky z předešlých let nebude jednoduché „Čeká nás hodně tvrdé práce, momentálně je hlavní cíl dobře nastavit spolupráci a zimní přípravu. Na dalším budeme intenzivně pracovat.“

Příprava na novou sezonu započne v příštím týdnu, díky opatřením spojených s Covidem-19 se společné tréninky uskuteční online.