Nabírat zámořské zkušenosti se po Natálii Kopicové vydala další mladá hráčka Eagles. Spojit studium se softballem se rozhodla Klára Čejková-Kolací. Odchovankyně klubu se na vánoční svátky vrátila do rodné země a tak jsme ji krátce vyzpovídali.

Kláro, jak si užíváš studium v USA?

Užívám si ho moc. Mám předměty, které mě baví a spoluhráčky s trenérem jsou super.

Jak bys popsala školu, město, kde studuješ?

Lake Land není úplně ve městě. Nejbližší město je Mattoon, které je asi deset minut autem. Je to malé, ale hezké město a má všechno, co potřebujeme. Škola je menší než ostatní běžné univerzity, ale i tak je kampus hezký a i když jsem se kvůli omezenému provozu podívala jen na pár míst ve škole, tak se mi líbí.

Jak probíhal výběr školy?

Začala jsem spolupracovat s agenturou Stipendia.cz a složila mezinárodní zkoušky, následněmi začaly chodit nabídky z různých škol. Potom už jsem si jen vybrala  školu, která se mi nejvíce líbila.

Měla jsi více nabídek?

Zájem o mě projevilo několik škol, ale žádná mě neoslovila tak jako právě Lake Land.

Jak vypadá tvůj den v USA?

S blížícími svátky se věnujeme primárně kondici a individuálním tréninkům. Dopoledne se většinou věnuji škole a mám kondiční trénink, odpoledne následuje softballový trénink a ve zbytku volného času, pokud nestuduji nebo netrénuji, trávím se spoluhráčkami.

Jak tě přijal tým?

S holkami jsme si sedly hned po mém příjezdu,  trávíme spolu většinu volného času.

Odehrála jsi už nějaké zápasy?
Kromě pár zápasů proti okolním školám jsme hráli hodně utkání mezi sebou. Spousta škol nechtěla hrát proti jiným týmům kvůli koronaviru. I tak to byly hodně kvalitní zápasy a myslím, že nám hodně daly.

Od koho jsi zjišťovala informace o studiu v USA?

Hodně jsem komunikovala s holkami, co už měly zkušenosti, pomohly mi jak s přípravou na testy, tak s výběrem školy.

Je varianta, že bys hrála v USA proti další hráčce Eagles Natálii Kopicové?

Ano, je tu velká šance se s Natkou potkat při přípravných zápasech před sezonou nebo na turnaji, který se odehraje na konci sezony. Věřím, že se uvidíme.

Sleduješ dění v ČR? Co říkáš na trenérskou rošádu u ženského A-týmu?

Jasně, že sleduju. Trenérská výměna pro mě byla překvapením, ale myslím, že je to pozitivní změna a věřím, že to tým opět posune výš, stejně jako tomu bylo tehdy, když nás začal trénovat „Eda“ před pěti lety.

Uvidíme tě letos v dresu Eagles?

Doufám, že ano. Hodlám využít každé příležitosti, kterou budu mít, abych si mohla letos za Eagles zahrát.