Vítězný t-ball U8

Datum: 28.05.2012 v 23:46
Oblast: Baseball

O tomto víkendu se naši nemladší t-ballisti do 8 let sjeli na Český baseballový pohár – divize Čechy do Trutnova na hřiště místních Rytířů. Naše kmenové hráče jsme ještě doplnili o Vojtu Beneše ze Sabatu a Lukáše Duspěvu, takže jsme nakonec devět postů obsadili.

Za pěkného slunečního počasí nastoupili naši benjamínci k prvnímu zápasu proti domácím Rytířům ve složení: Matyáš Smola – spojka, Matyáš Trčka – třetí meta, Jakub Kabele – první meta, Jáchym Pechlát – nadhoz, Ema Beňová –střední vnější pole, Vasko Kolev – levé vnější pole, Vojta Beneš – catcher, Matouš Bubeník – druhá meta a Lukáš Duspěva – pravé vnější pole (v tomto složení pak orlíci odehráli celý turnaj). Zápas byl dramatický a zpočátku vyrovnaný, díky velmi slušné pálce na obou stranách. Už v druhé směně se však začala projevovat převaha našeho vnitřního pole, která od třetí směny v podstatě nepovolila soupeři bod. Již před dohrávkou poslední směny tak kaučové věděli, že si za stavu 19:8 jdeme pro první výhru. Na tom už nezměnila nic ani drobná ztráta soustředění v poslední směně, díky které soupeř výsledek ještě korigoval na konečných 19:13. Do našeho dalšího zápasu jsme nastupovali proti týmu Sparks Mladé Buky. Naši se ujali celkem výrazného vedení, které však následně velmi dobře pálící soupeř i za přispění nižší koncentrace našich hráčů snižoval, až se situace otočila a soupeř se dostal do vedení. Před naší poslední pálkou tak orlíci prohrávali o 2 body. Promluva kauče však našim vrátila odhodlanost a tolik potřebnou koncentraci a měla za následek konečné vítězství našich barev 14:15, čímž jsme si zajistili účast ve finále. Do finále pak proti našim nastoupil náš první soupeř, domácí Rytíři. Zápas se nesl v podobném duchu jako první, pálkaři obou stran předváděli krásné odpaly, se kterými si však mnohem lépe dokázalo poradit naše pole. S ohledem na narůstající skóre na naší straně tak už nebylo třeba ani zápas dohrávat a naši borci se mohli zaslouženě radovat ze zlatých medailí a poháru pro vítěze ČBP divize Čechy. Na závěr chci našich hráčům a hráčkám moc poděkovat za výkony, které předváděli. Na pálce podali zcela koncentrovaný výkon na hranici jejich možností, kdy soupeř si v poli nemohl ani na chvíli oddechnout. Velkou pochvalu pak zaslouží Lukáš Duspěva, který prošel turnajem jako nejmenší z našich a jehož odpaly nám v nejvypjatějších chvílích hodně pomohly. Samostatnou kapitolou byla hra našich v obraně. V té naši hráči skutečně výrazně převyšovali svoji věkovou kategorii – k vidění tak byly mimo jiné i dvojauty nebo zastavení hráče na třetí metě s následným vyautováním běžce na metě první. Excelentní výkon Kuby Kabeleho na první metě, perfektně hrající Jáchym Pechlát na nadhozu a Matyáš Smola na spojce a Mates Trčka hrající s udivujícím přehledem na třetí neulehčili kaučům rozhodování o tom, kdo byl nejlepším hráčem našeho týmu. Toto ocenění nakonec zcela po právu získal Jáchym Pechlát, který se svým nasazením podílel na zastavení asi největšího počtu útočných pokusů soupeřů. Uznání si však zaslouží všichni hráči do jednoho. Matyáš Smola pak ještě vypomohl týmu Sparks v zápase proti Rytířům, a zcela určitě se v tomto zápasu neztratil. Jako odměnu si pak kromě zlaté odvezl i medaili bronzovou. Poděkování patří i Matějovi Topinkovi, který se ujal role kauče na první metě, Pepovi Zelinkovi a Aleně Duspěvové za organizaci našich mladých v dugoutu, jakož i všem rodičů a fanouškům. Myslím, že výkon našich t-ballistů byl v tomto krásném dni zcela určitě odměnou nám všem. Výsledky Eagles – Rytíři 19:13 Sparks – Eagles 14:15 finále Eagles – Rytíři 19:8 Fotky z turnaje naleznete ZDE, ZDE a ZDEJT