Hektický, ale úspěšný týden mužů B / juniorůMaraton 6 utkání během jednoho týdne (2x neděle, 1x úterý, 1x čtvrtek a 2x neděle)mají za sebou Muži B/ junioři. V pěti z nich jsme zvítězili a jen jednou nás soupeř porazil, resp. hodně jsme mu v tom pomohli sami…V neděli 17. června nás čekal na domácí půdě Klasik Frýdek Místek. Report z utkání je již níže. V úterý nás pak čekal vedoucí tým soutěže Tempo Titans. Pro nás to bylo utkání ve kterém se nic nedaří 8 errorů a 9 met zdarma, jsou jen dokladem pravdivosti tohoto tvrzení. Ve druhé směně naše krize vyvrcholila a povolili jsme soupeři 7 doběhů, z nichž ani jeden nebyl umožněný nadhazovačem. Přesto je třeba ocenit, že i když se nám hodně nedařilo bojovali jsme až do konce a výsledek 7-10 nevypadá tak zle. Na kopci se dařilo Lukáši Josefusovi a překavpil i Oliver Kocura v nové roli closera. Prostě to byl jeden z těch zápasů, kdy nevyjde nic. Ve čtvrtek nás pak čekala Kotlářka, se kterou jsme prohráli na Markétě o týden dříve. Na kopci začal David Bárta a do 6. inningu soupeře držel na nule. My jsem otevřeli skóre hned na začátku zápasu 4. doběhy(Vohánka, Kocura, Vrbský, Sýkora), ale pak se náš útok zastavil. V 5. inningu jsme opět přidali 4 body (Sýkora, Dědek, Mencl a Kania), abychom přidali další bod v šesté směně (Dědek), ale soupeř se chtěl za každou cenu ubránit rozdílu a snížil na 1-9. My na začátku sedmé směny přidali dva body (Vohánka, Kocura), ale Kotlářka, chtěla neprohrát rozdílem a podařilo je jí v dohravce rovněž dvakrát skórovat. Naši hráči asi chtěli vidět ME v kopané a tak v osmé směně nenechali nic náhodě a doběhli hned 7x (Schneider, Zýma, Mencl, Kania, Vohánka, Kocura a Vrbský) a tím utkání skončilo po 8. směně 18:3 a nám se podařilo přiblížit se přímému postupu do semifinále JExL. K tomu jsme potřebujeme ještě dvě výhry, které nám mohou zajistit jisté nejhůře druhé místo v juniorské soutěži. V neděli jsme mohli tento krok udělat proti Hrochům B. Ti přijeli na dvojzápas v 9. Ale přesto se ve 4. inningu ujali vedení 1:0. Nám se podařilo utkání otočit v dohrávce 5. směny, když doběhli Dědek a Gorecki. Pak se žádný tým nemohl dlouho prosadit. Až v sedmé směně hosté střídali nadhoz a my se prosadili čtyřmi doběhy (Gorecki, Herold, Kocura a Zýma). Po Davidu Bártovi a Jakubovi Podzimkovi přišel na kopec Viktor Šmidt a nekompromisně 5 strike-outy ze šesti autů utkání zavřel. První krok je tedy za námi, zbývá ještě jeden. Ve druhém utkání to bylo dlouho bez bodu – Vojta Dědk na nadhozu soupeře držel a my se první dvě směny nemohli prosadit. Naštěstí jsme v dohrávce třetího inningu udělali čtyři body (Hospodský, Vohánka, Vrbský a Vítek), jenže soupeř se začal prosazovat v 5. směně, kdy jsem ještě stačili odpovědět na jejich doběh jedním naším (Vohánka 5-1),. V 6. inningu soupeř opět bodoval na 5-2 a v 7. dokonce snížil na 5-3. Naši hráči zabrali a v dohrávce 8. směny jsme přidali polštářek tři bodů (Kocura, Vrbský, a Zelinka) a i když Hroši v deváté směně tlačili a podařilo se jim 2x skórovat, víc jim Viktor nepovolil a vyhráli jsme i ve druhém zápase, tentokrát 8-5 a tím si zajistili postup do semifinále.