Letošní sezóna týmu Eagles Praha by mohla být námětem do knihy rekordů. Je tomu již devět let, kdy byl naposledy pražský tým ve finále baseballové Extraligy. Naposledy to byl právě tým Eagles Praha v roce 2004. Celá sezóna byla velice vyrovnaná a náročná. Cesta do finále vedla přes loňského mistra Techniku Brno, kterého jsme zdolali. Další a poslední cesta začala o víkendu, kde jsme začali velice slibně a do Prahy jsme přivezli výsledek 1:1.

Největší věc, které si vážím, je dřina a odhodlání celého týmu, skrz celou sezónu a obzvlášť v play off. V obou zápasech finálové série naše obrana neudělala ani jednu chybu, a to je velice důležité, jelikož nám dává šanci vyhrát důležitá a těsná utkání, jako budou tato.

V první zápase na nadhozu začal Matěj Hušek, který házel dobře. Bohužel 6 met zdarma Draci potrestali a zvítězili 6:3. Matěj Hejma odpálil dvoubodový home run. Následně Jan Homolka stáhl Martina Laubeho pro třetí bod, který znamenal snížení na 3:4. To bylo bohužel vše. Po Matějovi dohazoval Lukáš Josefus, který házel velice dobře a obrana ho velice podpořila. Bohužel se nám nepodařilo stav zvrátit a prohráli jsme 6:3.

Do druhého zápasu nastoupil Brad Merritt, který zopakoval výborný výkon z posledního zápasu proti Technice v semifinále. Odházel výborně celých 6 směn. Dohazovat po něm šel Jan Homolka, který měl nelehký úkol, a to zastavit velký tlak Draků, kteří se snažili obrátit nepříznivý stav v jejich prospěch. Eagles ve čtvrté směně po dobrém útoku a několika chybách Draků získali 5 doběhů na startujícího nadhazovače Petra Minaříka. Tuto směnu pak ozdobil Jan Drábek svým dvoubodovým home runem. I přes velký tlak Draků se podařilo Eagles příznivý stav udržet a vyhrát druhý zápas 8:6.

Nasazení všech hráčů, které teď vidím je neuvěřitelné. Zasloužili si být ve finále a uděláme vše proto získat titul.

V poslední řadě bych chtěl poděkovat všem divákům, kteří dorazili až do Brna podpořit náš tým. Děkujeme, moc si toho vážíme.