Do utkání jsme vstoupili s mírně pozměněnou základní sestavou a s chutí po vítězství, které by znamenalo postup do horní “šestky“. Sharx na nás nasadili svoji elitní nadhazovačku Camille Gaito, která si bez větších obtíží poradila s prvním třemi pálkařkami Eagles. Útok Sharx dostal naši obranu pod tlak hned v první směně, kdy obsadil všechny mety. Z pole nám však dopomohla běžecká chyba hráčky Sharx, které byl odpískán předčasný výběh. Pálkařky Eagles poté marně hledaly protizbraň na dobře nadhazující Američanku v dresu Sharx a sporadicky obsazovaly mety. Rakouský mistr byl v útoku nebezpečnější, ale obrana Eagles pracovala na sto procent a vyřešila i pár nelehkých situací – double play ve třetí směně. V páté směně zavelela k útoku Lucie Černohlávková, která útočnou ulejvkou a rychlým během donutila třetí metu Sharx k erroru, po kterém obsadila druhou metu. Lucie Kozárová ji sebeobětovací ulejvkou posunula na třetí metu s jedním autem.  Na pálce náš “falešný lead-off“ Sabina Borecká, první pokus o squeeze play nevyšel a míč končí ve foulballu. Druhý pokus s “bastardem“ už vyšel a Borecká odpálila tvrdý hit do levého pole. Vedeme 1:0. Po odpalu Chýlové obrana Sharx chybovala a měli jsme obsazenou druhou a třetí metu. Naši útočnou snahu poté“utnul“ rozhodčí na třetí metě, který odpískal Borecké předčasný výběh. Větší rozruch poté nastal až v dohrávce sedmé směny, kdy Sharx měli poslední možnost aspoň na vyrovnání zápasu.  A cestu za vyrovnáním začaly dobře, bez autu obsadili všechny mety. Další pálkařka překvapivě ulila, naši obranu nezvyklá hra nezaskočila a zahráli jsme aut od domácí mety. Další aut zahrála Chýlová, která chytila vysoký odpal ve foulballu. Poslední aut zápasu Eagles zahráli pick-offem na první metě. Netradiční ukončení zápasu znamenalo druhou výhru Eagles v turnaji a jistotu postupu mezi nejlepších 6 týmů Evropy.

“První cíl máme splněn. Výhra se nerodila lehce, ale výborný výkon v obraně jsme korunovali bodem z páté směny. Tým opět podržela spolupráce Lucie Maršíkové s catcherem Sabinou Boreckou, které udržely pálkařky Sharx s většími či menšími obtížemi na uzdě,“ hodnotí zápas hlavní trenér Beneš.

“Za výsledek 1:0 jsme rády. Rakouský tým Sharx měl výbornou americkou nadhazovačku, která nás trápila svými “plovoucími“ nadhozy,“ říká jedna ze strůjkyň úspěchu Sabina Borecká.  V klíčové situaci v dohrávce sedmé směny věřila v sílu obrany Eagles “Pálkařky Sharx nepatří k nejlepším na turnaji. Proto jsem věřila, že naše skvělá obrana v čele s Lucií Maršíkovou dokáže tento útok zastavit. Což se nakonec podařilo“. “Postoupili jsme ze skupiny,ale naše ambice jsou vyšší, chceme potrápit favority z Holandska a Itálie a vybojovat nejlepší umístění českého týmu na PMEZ“ uzavírá autorka vítězného RBI.

Ve středu v půl deváté vyzvou Eagles v souboji o první místo ve skupině domácí celek Tex Town Tigers. Play-by-play můžete sledovat na http://cnc.fibs.it/cnc/ceb/esf/enschede/live/EN1/xlive.htm .