SKUPINA A
Pozici favorita potvrzují dánští Stenlose Bulls, kteří si hladce poradili s francouzským týmem Cavigal Nice 7:0 a “indiány” s Pezinku 11:0. K úspěchům nejvíce napomohl dánský reprezentant Daniel Julenon, který zaznamenal 2 HR a 6 RBI. Ve večerním zápase mezi domácím týmem Eagles a Cavigalem byl průběh zápasu dlouho vyrovnaný. Hvězdou zápasu byl nadhazovač Eagles Jonáš Mach, který vyřadil za 7. směn 18 francouzských pálkařů SO. Druhým strůjcem vítězstvím byl třetí metař Strádal, který nejprve stáhnul doublem první bod Eagles a následně odvážným během doběhl pro druhý bod svého týmu.

SKUPINA B
Italský mistr Lupi Roma na úvod turnaje sehrál napínavý zápas s Hrochy z Havlíčkova Brodu. Zápas rozhodl jediný bod, který zaznamenal solo HR catcher Motroni. Římský nadhazovač Seba Gervasutti hodil 17x SO. V druhém utkání si holandští Storks hladce poradili s francouzskými “pantery“ z Pessacu 8:1. V posledním pondělním zápase skupiny B měli v duelu vítězných týmů navrch oba nadhazovači, Caleb Pedoniquotte ze Storks naházel 14 SO, římský starter Maxi Montero vyřadil ještě o jednoho pálkaře více. I přes strikeoutové zně byli italští pálkaři úspěšnější a získali tři body, které znamenali výhru Lupi Roma na Storks 3:0.

SKUPINA C

Ve skupině C plní roli favorita duo Horsholm Hurricanes a DVH, kteří bez problémů zvládli své první duely na ESCM. Horsholm porazil omlazený kádr Chomutov Beavers 7:0, když nadhazovači dánských „hurikánů“ Manley a V. Terkelsen dovolili pouze jednomu pálkaři Beavers obsadit první metu. Holanďané poté nedovolili překvapení proti outsiderům z chorvatské Medvednice a zápas proměnili v pálkařské galapředstavení, které skončilo 17ti body a koncem zápasu po třech směnách. Chorvaté neuspěli ani v zápase proti Chomutovu, kterému podlehli 9:2.

SKUPINA D
Nejvyrovnanější základní skupina přinesla mnoho dramatických zápasů, které mohli spatřit diváci ve Svoboda Parku v pražských Bohnicích. Zklamáním byly pondělní výsledky pro Vikingy z Amageru, kteří nezískali ani jednu výhru po prohře 6:4 s Chicaboo´s Stabroek z Belgie, nedokázali najít recept ani na holandské Spikes (prohra 2:1). Ve večerním zápase chtěli Holanďané přidat i druhou výhru, ale český mistr ze Spectra byl proti. Zápas skončil po pěti směnách výsledkem 12:5 pro český celek. V utkání se blýskl catcher David Mertl, který v prvních dvou startech v zápase odpálil na tři nadhozy dva HR.