SKUPINA A
Francouzský Cavigal Nice zaznamenal v posledním zápase s Indians Pezinok první body na turnaji a ukořistil první výhru po páté směně 10:0. Dalším soupeřem „indiánů“ byli pořadatelé z řad Eagles Praha. Ani na ně však slovenský tým nenašel recept a v utkání podlehl 7:2. Soubojem mezi Stenlose Bulls a Eagles Praha o první místo vyvrcholily klání ve skupině A. “Hosté“ využili výhodu domácího prostředí a s dánským celkem plným reprezentantů, vyhráli po dvou úspěšných squeeze playíích 3:1.

SKUPINA B
Zápasy skupiny B odstartoval duel římského týmu Lupi a Panterů z Pessacu. V utkání se blýskl nadhazovač italského družstva Martin Svoboda, který výraznou měrou přispěl k výhře (CG + 20 SO). Zbylá utkání skupiny se odehrála na hřišti Spectra Praha ve Svoboda Parku. Hroši z Havlíčkova Brodu po pondělní prohře nevyzráli ani na holandské Storks a po prohře 2:4 spadli do spodní části ESCM. V posledním utkání s Pessac Pantheres už tak šlo pouze o lepší nasazení. To získali čeští softballisté po vítězství 10:2.

SKUPINA C
Skupinu C odstartovaly dnes zápasy favoritů s „outsidery“. Horsholm Hurricanes vyprovodili chorvatskou Medvednici po čtyřech směnách 10:0. Podobně se dařilo i holandským DVH, kteří ukončili utkání s Chomutovem v páté směně po výsledku 9:0. Vrcholem zápasů základních skupin na Eagles byl duel Horsholm Hurricanes s DVH Amstelveen. Napínavou podívanou pro diváky rozhodl jediný bod, který zaznamenali v druhém tie-breaku dánští softballisté, kteří tak ve skupině C obsadili první místo.

SKUPINA D
Své trápení v základní skupině završili Amager Vikings, kteří neznamenali výhru ani proti Spectru Praha a po prohře 1:4 se dánský celek umístil na čtvrté příčce. Naopak Spectrum navázalo na výhru i večer proti belgickému celku Chicaboo´s Stabroek, který zdolali 7:0. Tým vedený Tomášem Kusým tak obsadil první příčku ve skupině. Belgičané po pondělní výhře dnes prohráli nejen s českým mistrem, ale i s holandskými Spikes. Po slibném startu základní skupiny nakonec obsadili softballisté ze Stabroeku třetí příčku.