Eagles do zápasu vstoupili úctihodně. Rebecca Bromhead odpálila třímetový odpal a následně po hitu Jany Chýlové doběhla pro úvodní bod Eagles v turnaji. Po úspěšné ulejvce Pochobradské a následném illegal pitchi jsme obsadili druhou a třetí metu s jedním autem. Maršíková dostala metu zdarma a měli jsme plné mety. DP Eagles Bára Nemravová odpálila hit do pravého pole a stahuje domů Chýlovou a Pochobradskou. Do dohrávky směny jdeme s náskokem 3:0. Němky se však bodové smršti českého mistra nezalekly a v dohrávce první směny vyrovnaly stav utkání na 3:3. Další tři směny si do svých otěžích vzaly nadhazovačky obou týmů. Změna skóre nastala znovu až na začátku páté směny. Pochobradská obsazuje první metu po 4 ballech. Domů ji posílá třímetovým odpalem Eliška Pojerová. Následná pálkařka, Maršíková, odpaluje odpal do středního pole, na který dobíhá jedna z pick-up hráček v dresu Eagles pro pátý bod.  V dohrávce “pětky“ Mannheim znovu útočí. S jedním autem obsadili všechny mety. Klíčový moment zápasu zvládla na jedničku nadhazovačka Eagles Lucie Maršíková, která následné dvě pálkařky vyřadila ze hry strikeoutem. V šesté směně máme možnost navýšit náskok, když znovu obsazujeme všechny mety při dvou autech. Americká nadhazovačka německého mistra si však s naší čtvrtou pálkařkou Pojerovou poradila a tak zůstal stav zápasu nezměněn. V dohře šesté směny Němky znovu útočí a obsazují první a třetí metu. Se situací si opět na jedničku poradila nadhazovací jednička Eagles Maršíková a ukončila směnu SO. V sedmé směně již žádná změna skóre nenastala a tak si Eagles připsali první výhru ve skupině A.

“Vstup do turnaje se nám vydařil. K vítězství napomohla výborným výkonem na prkně Lucie Maršíková, která vyřadila 9 německých hráček SO. Na pálce se dařilo začátku line-upu, kdy první tři pálkařky odpálili 7x“ hodnotí zápas asistent kauč Marek Černý.“Povinná výhra, díky které se zvýší sebevědomí týmu před dalšími zápasy ve skupině,“  dodává autorka vítězného RBI Eliška Pojerová. “Všeobecně se o Němcích ví, že to je houževnatý národ, který bojuje o vítězství do poslední chvíle. I v koncovce zápasu na nás zatlačily, ale zmobilizovaly jsme síly a úspěšně ubránili důležitou výhru“ hodnotí utkání reprezentantka s číslem 13 na zádech.

V úterý čeká na Eagles od 18:00 rakouský tým Sharkx, který v prvním zápase prohrál s domácím celkem Tex Town Tigers 11:1 po 4 směnách. Play-by-play můžete sledovat na:

http://cnc.fibs.it/cnc/ceb/esf/enschede/live/EN1/xlive.htm