V elitní společnosti evropských celků se Eagles objeví po třech letech a budou se snažit vylepšit šestou příčku z PMEZ v Legnanu z roku 2009.

Tým Eagles před turnajem zasáhla nepříjemná rána v podobě zranění hlavního trenéra Tomáše Bendy, které mu nedovolí odcestovat s týmem do Holandska. Tým tak na prvním vrcholu sezony povede sportovní ředitel Eagles Jan Beneš. Kromě Bendy budou Eagles postrádat i jednu z plánovaných pick-up hráček Vendy Drahou, kterou do hry nepustí zranění. Na druhou stranu tým posílí jedna z nejlepších hráček extraligy Eliška Pojerová z Čechie Praha a novozélandská reprezentantka Rebecca Bromhead, která již v Eagles působila.

V  základní skupině se Eagles postupně utkají s německým mistrem Mannheim Tornados, rakouskými Sharks a pořadateli turnaje Tex Town Tigers. “Máme dobrou skupinu, ze které bychom měly postoupit“  hodnotí šance Eagles Černohlávková. Tým je v pohodě a myslím si, že dokážeme uhrát dobrý výsledek“ doplňuje reprezentantka do 22let Chýlová. Jana Chýlová

“Síla soupeřů ve skupině se před turnajem těžko odhaduje, každý tým využil možnosti pick-up hráček, což jsou povětšinou americké nadhazovačky, které mohou mít zásadní vliv na průběh zápasů. A tak až v Enschede zjistíme, jak na tom ten či onen tým „je“. Favoritem skupiny jsou domácí Holanďanky, kde hvězdy evropského softballu Meadows či Vonk, doplňují 3 americké hráčky. My se budeme prát s Mannheimem a Sharks o umístění v horní šestce,“ odhaduje průběh skupiny zaskakující trenér Beneš. „Máme kvalitní tým s hráčkami, které mají zkušenosti jak z evropských lig, tak i z mezinárodních turnajů. Holky se na turnaj těší a chtějí úspěšně reprezentovat v Evropě nejen Eagles, ale i celý český softball.“ hodnotí sílu kádru Beneš. “Jsem ráda, že mohu být součástí nejlepšího turnaje v Evropě“ doplňuje prvometařka Chýlová.

Eagles vstupují do turnaje v pondělí 20. srpna proti německému Mannheimu, o den později změří síly s rakouskými Sharks a ve středu se utkají v hlavním zápase dne s domácími Tex Town Tigers. Kompletní rozpis zápasů naleznete http://competition.europeansoftball.org/2012/enschede/schedule.php . Na stejném odkazu můžete sledovat i play-by-play přenosy a držet palce Eagles.

Soupiska Eagles na PMEZ 2012:

18           Tereza Pochobradská

2             Sabina Borecká

1             Lucie Maršíková

21           Lenka Spurná

10           Jana Chýlová

4             Lucie Černohlávková

13           Eliška Pojerová

3             Rebecca Bromhead

19           Barbora Nemravová

5             Lucie Sudolská

28           Bára Křížová

82           Lucie Kozárová

17           Linda Havlíková

12           Vlaďka Malovíková