Softballový A-tým vyhrál 2. turnaj o Pohár ČSA

Softballistky na domácích hřištích Eagles Parku neokusily hořkost porážky a ovládly turnaj.

2. turnaj o Pohár ČSA přilákal do areálu Eagles kompletní extraligovou osmičku, kterou doplnily dva druholigové celky Ostravské univerzity a Přírodních věd. Právě pražský celek byl i prvním soupeřem Eagles. Holky nedopustily žádné překvapení a v utkání zvítězily hladce 8:0.

V sobotu čekal na Eagles moravský dvojboj s Kunovicemi a Arrows Ostrava. V prvním duelu se pálkařky Snails nedokázaly vypořádat s obranou Eagles v čele s nadhazovačkou Lucií Maršíkovou a nezaznamenaly ani jeden bod. Eagles se prosadily 5x a tak si připsaly druhou výhru v turnaji. V dalším duelu proti ostravským „Šípům“ předvedly Eagles pálkařský koncert, který vyústil v 17 bodů v konečném výsledku. Drobnou „vadou na kráse“ byl první inkasovaný bod v turnaji, který hráčky Arrows získaly na jinak dobře házející Petru Sudolskou.

Do nedělní sluneční výhně vstupovaly Eagles s jistotou tří zápasů. V dohrávce základních skupin nastoupily Eagles v zápase o první místo proti Chemii/Kotlářce Praha. Ve vyrovnaném duelu rozhodl až závěr. Chemie se nejdřív 3 body v páté směně dostala do vedení 3:1. Eagles odpověděly vzápětí 4 bodovou šňůrou, ke které napomohla krásným 2bodovým trojmeťákem Bára Nemravová. V šesté směně nastoupila na prkno místo Lucie Sudolské Lucie Maršíková a zápas dotáhla do úspěšného konce. V semifinále vyzval Eagles druhý celek ze skupiny B Storms Řepy.  V souboji reprezentačních nadhazovaček se hostitelky turnaje dokázaly prosadit jako první. V dohrávce první směny se Eagles podařilo 2x skórovat na chyby obrany Storms. Řepy se nedokázaly prosadit proti Lucii Maršíkové, ta zaznamenala v 6ti směnách 7 SO a dovedla Eagles do finále turnaje. V něm došlo na reprízu dopoledního duelu s Chemií. První směnu odstartovaly Eagles na jedničku, když se ujaly vedení 3:0. Další bod přidala Vlaďka Malovíková v druhé směně. Chemie našla recept na startující nadhazovačku Eagles Petru Sudolskou ve třetí směně, kdy po sérii hitů snížila náskok na rozdíl jediného bodu. Eagles vystřídaly nadhoz a Lucie Maršíková zbylé tři směny zvládla na 9 pálkařek.

Prvenství na turnaji zajistilo Eagles účast na podzimní Final Four, kterou budou hostit hřiště Svoboda Parku. Soupeři Eagles bude domácí celek Joudrs Praha, Chemie/Kotlářka a Čechie Praha.

“Turnaj posloužil, jako dobrá příprava na evropský pohár v Holandsku. Předvedly jsme bezchybný a koncentrovaný výkon po celou dobu turnaje, jak v obraně tak v útoku” hodnotí vystoupení Eagles na turnaji Lucie Maršíková. “Splnily jsme předem daný úkol postupu do Final Four, v každém zápase jsme hrály naplno. Nyní už se, ale plně soustředíme na pohár mistrů do Enschede”. připomněla vrchol sezony opora týmu Sabina Borecká.

Eagles nyní čeká poslední týden příprav před odjezdem na PMEZ, který začíná v sobotu 20. srpna. Soupeři Eagles budou v základní skupině týmy Mannheim Tornados z Německa, rakouští Sharks a domácí celek Tex Town Tigers.