Do země tulipánů odjel tým Eagles s cílem postupu do horní šestky a v koutku duše pomýšlel i na medailová umístění. Družstvo odjelo oslabeno o hlavního trenéra Tomáše Bendu, který se nešťastně zranil na reprezentační akci softbalové reprezentace mužů. Další ztrátou bylo zranění jedné z plánovaných pick-up hráček Vendy Drahé, které nedovolil start na turnaji natažený sval na noze. S týmem však odcestovala elitní extraligová pálkařka Eliška Pojerová a staronová tvář v dresu Eagles Rebecca Bromhead. Nelehké role trenérů “na rychlo“ se zhostil tandem Beneš – Černý.

V základní skupině byly soupeřkami Eagles německé mistryně Mannheim Tornados, Dornbirn Sharx z Rakouska a pořadatelský celek Tex Town Tigers.

Na úvod turnaje nás čekal německý celek. Začátek zápasu vyšel Eagles na jedničku. Pálkařský lineup  zaznamenal tři doběhy, ale vedení Eagles vydrželo bohužel jen do dohrávky, kdy Němky odpověděly stejnou mincí. Poté vzaly otěže zápasu do svých rukou obě nadhazovačky, které nedovolily až do páté směny žádnou změnu skóre. Začátek “pětky“ vyšel Eagles na výbornou Pochobradská BB, Pojerová triple, Maršíková SF a dostali jsme se do vedení 5:3. Němky v dohrávce obsadily všechny mety s jedním autem, 2x SO Maršíkové však německou snahu utnuly. Obrana „orlic“ i ve zbytku utkání pracovala na výbornou a tak se děvčata radovala z první výhry na turnaji.

Posilněny výhrou nad německým týmem vstupovaly hráčky Eagles do druhého zápasu proti nelehkému soupeři, rakouským Sharx. Úvod utkání vyšel soupeři, který obsadil v první směně všechny mety. O možnost skórovat však přišel svoji chybou, když běžkyni z první mety byl odpískán předčasný výběh. V dalším průběhu utkání se pálkařky jen těžko prosazovaly přes nadhazovačky Gaito (Sharx) a Maršíkovou (Eagles). Rozruch přinesla znovu pátá směna. První pálkařka Eagles Černohlávková obsadila druhou metu po chybě rakouské polařky. Následovala sebeobětovací ulejvka a posun Černohlávkové. První pokus o squeeze play nevyšel, na další nadhoz jsme zkusili „bastarda“ a Borecká splnila úkol. Eagles zaznamenali důležitý první bod. Sharx se na větší odpor zmohli až v závěru utkání, kdy obsadili všechny mety bez autu. V těžké situaci obrana Eagles obstála. První aut byl zahrán na domácí metě, následoval luft na první metu a poslední, mírně “odvážný“ aut zahrála pick offem Sabina Borecká, ve spolupráci s Janou Chýlovou na první metě. Druhá výhra v turnaji znamenala jistotu postupu do horní “šestky“.

V posledním duelu základní skupiny a přímém souboji o první místo jsme se utkali s domácím týmem Tex Town Tigers. Na prkně Eagles se poprvé v turnaji představila Eliška Pojerová a silný holandský útok udržela na uzdě po většinu zápasu. Obdobně si však vedla i jedna z nejlepších evropských hráček Lindsey Meadows. Necelé tři stovky diváků se první změny skóre dočkaly v dohrávce šesté směny, kdy se Eagles ujali vedení. Pochobradská útočnou ulejvkou obsadila první metu. Pro bod ji po “hit  and runu“ stáhla Eliška Pojerová. Soupeř však odpověděl v nejméně vhodný okamžik. Na dva auty a dva striky doběhl vyrovnávací bod po dvojmetovém odpal Jenny Delong. Eagles nedokázali v dohrávce směny reagovat a tak se utkání dostalo do tiebreaku. V něm Holanďanky ukázaly svoji sílu a čtyřmi body nalomily holky, které již dokázaly kontrovat pouze jedním doběhem. Po vyrovnaném průběhu tak zápas skončil 5:2 pro TTT.

V prvním duelu nadstavbové skupiny jsme v zápase o horní čtyřku vyzvali nevyzpytatelný ruský Carrousel, který na turnaj doplnily 3 japonské hráčky. Začali jsme na pálce, ale první útok skončil bez většího zaměstnání ruské obrany.  Carrousel naopak Lucii Maršíkovou na prkně nešetřili a po doublu Nagasawa se ujal vedení 2:0. Snížení skóre přišlo ve třetí směně, kdy nerovný povrch druhého hřiště a pálkařské probuzení Eagles napomohlo doběhu Borecké. Vyrovnání následovalo o směnu později, kdy jsme opět zatlačili na japonskou nadhazovačku, donutili ruské pole k další chybě a Maršíková doběhla pro vyrovnání. Lucie Maršíková tou dobou dominovala v nadhazovacím kruhu a ruské pálkařky jen těžce obsazovaly první metu. Do vedení Eagles dostal hit Lenky Spurné, na který doběhla Bára Nemravová. Navýšení rozdílu následovalo v předposlední směně. S obsazenou první metou opálilo DP Eagles Bára Nemravová linedrive do pravého pole, kde ruská polařka neodhadla správně balon. Ten prošel až k plotu a Nemravová společně s Pojerovou doběhli pro dva body, čímž se skóre posunulo na 5:2 ve prospěch Eagles. Rusky se už zmohly pouze na kosmetickou úpravu skóre a tak Eagles splnily další svůj cíl – postup do finálové čtyřky turnaje.

V dalších zápasech proti favoritům a pozdějším finalistům turnaje Sparks a Casertě odpočívaly členky základní sestavy a zahrály si všechny hráčky. Pro některé to byly cenné zkušenosti do podzimních bojů za obhajobou českého titulu. Na prkně předváděla solidní výkon Lucie Sudolská a v poli jsme zahráli náš standard s minimem chyb. Pálkařská síla elitních evropských týmů však utkání rozhodla.

Naše síly jsme směřovali k nejdůležitějšímu zápasu turnaje. Výhra by znamenala jistotu medaile a historický úspěch pro český klubový softball. V repríze zápasu ze skupiny jsme se opět utkali s domácími Tex Town Tigers a chtěli jsme holandskému celku vrátit porážku z prvního duelu. Začínáme nadějně, Pochobradská na error doběhla až na druhou metu, na třetí ji posouvá Chýlová sebeobětovací ulejvkou. První bod v utkání poté Eagles získali na passed ball. Holanďanky vrací úder v dohrávce první směny, kdy skórovaly 2x po několika metách zdarma a odpalech do vnitřního pole. V druhé směně měli Eagles plné mety s dvěma auty, bohužel ale ze situace body nevytěžili a inning ukončil luft na třetí metu. TTT v dohrávce opět udeřili po dvou doublech a navýšili skóre na 3:1 ve svůj prospěch. Pátá směna byla klíčová pro průběh utkání. V útoku jsme obsadili všechny mety bez autu s nejsilnějším pálkařským pořadím. Z nadějné příležitosti jsme však nezískali nic a po 2x SO a luftu na druhou metu jsme šli do obrany. V dohrávce spustily Holanďanky útočnou smršť znamenající 4 body na jejich konto a rozhodnutí zápasu. Eagles již nenašli síly na zdramatizování zápasu. V šesté směně ukončil zápas rozdílový bod, a tak Eagles obsadili na turnaji celkové čtvrté místo.