O tomto víkendu 15. – 16.9.2012 se naši nejmladší hráči hrající v kategorii U8 (tedy do 8 let) vydali obhajovat loňské prvenství na Český baseballový pohár T-ballu do Brna. Po jarním vítězství našich borců v ČBP T-ballu osmiletých – divize Čechy byly do našich benjamínků vkládány veliké naděje a očekávání.

Na pohár odjeli ve složení Matyáš Smola, Jáchym Pechlát, Jakub Kabele, Matyáš Trčka, Ema Beňová, Vojta Beneš, Samuel Fadljevič, Lukáš Přívozník, Roberto Enriquez, Lukáš Duspěva a Vasko Kolev, a trenéři Jakub Trčka a Alena Duspěvová.

V sobotu ráno nás přivítal Městský baseballový stadion v Brně, kde jsme nastoupili k prvnímu zápasu rovnou s vítězem jarní moravské divize poháru, s týmem Třebíč Nuclears. Naši nastoupili do zápasu odhodlaně a poměrně vyrovnanou a velmi slušnou pálkou získávali v průběhu celého zápasu náskok, takže před třebíčskou dohrávkou v poslední směně za stavu 14:8 již bylo zřejmé, že první zápas jsme vyhráli. Třebíč ještě v dohrávce korigovala na konečných 14:10.

Ihned poté jsme nastoupili proti Hrochům Brno. Zápas se od začátku vyvíjel díky naší pálce a bezchybné obraně zcela jednoznačně, po 2. směně jsme vedli 10:2. Mladí orlíci již zápas nepustili a dovedli ho do vítězného skóre 15:7.

K našemu třetímu zápasu v sobotním odpoledni nám rozpis určil tým domácích Draků. Zřetelně se nám vyplatila svědomitá předzápasová příprava, naši hráči zahájili zápas soustředěným tlakem na pálce, kdy bezezbytku plnili pokyny svých trenérů, a když toho ani v poli soupeři moc nedovolili, po 3 směnách byl stav 10:3. K následnému polevení naší pálky se naštěstí naše pole nepřipojilo, a tak v posledních dvou směnách jednoznačně dominovaly obrany obou týmů a zápas skončil 10:5 pro nás.

V pozdním odpolední nás pak čekal zápas s Rytíři z Trutnova. Naše pálka se opět činila, a tak ani soupeřův nápor v posledních dvou směnách nemohl zvrátit výsledek zápasu a tým Eagles zvítězil v krásném zápasu 11:8.

Druhý den jsme zahajovali úvodním zápasem s další pražským týmem, Tempo Titans. V tomto zápase hráči Eagles předvedli naprosto bezchybný a soustředěný výkon jak v obraně, tak na pálce, kdy v každé směně přidali maximálních 5 bodů a zápas tak skončil za stavu 20:2 pro naše hráče.

Následovalo utkání mezi domácími Draky a třebíčskými Nuclears, které mělo rozhodnout o našem soupeři pro finále. Po několika zvratech v tomto utkání nakonec nabyli vrchu hráči domácích Draků a probojovali se do finále.

Před finále pak proběhla dovednostní soutěž MASTERS, kde v individuálním hodnocení v přesnosti a délce odpalu zvítězil Sam Fadljevič, a v oběhu met na čas Matyáš Smola.

Finále se hrálo na 2 vítězné zápasy s tím, že se do něj počítal vzájemný zápas finalistů ze skupiny. Matematika byla jednoduchá – nám stačilo vyhrát jeden zápas, Draci by museli zvítězit dvakrát.

Před utkáním se o naladění publika postaraly místní cheerleaders a mažoretky a zápas mohl začít.

Draci jako hosté zahajovali zápas na pálce. Naší obraně se však podařil husarský kousek a nepovolili v první směně soupeři ani bod. Naopak v útoku jsme bodovali třikrát, dostali jsme se do vedení a to už jsme si nenechali vzít. Ve druhé směně skvěle hrající pole povolilo Drakům pouze jeden bod a pálka tak mohla náš náskok zvýšit. To se podařilo a po druhé směně byl stav 5:1. Drobná zaváhání a zlepšená pálka soupeře znamenala 3 body Draků ve 3. směně. Náš útok však odpověděl stejně a stav po 3. směně byl 8:4. Další pálka Draků vyšla po skvělé práci našeho pole opět naprázdno. Naši pálkaři tak mohli rozhodnout ještě před časovým limitem, o tuto výhodu se však sami připravili, když přidali jen jeden bod na 9:4 za situace, kdy náš běžec byl na 3. metě bez autu. 3 jednoduché lufty do vnitřního pole však znamenaly konec směny. Na svojí poslední pálku nastoupili Draci s odhodláním průběh zápasu zvrátit a téměř se jim to podařilo. Dostali naší obranu pod tlak a ta vyrobila několik zbytečných chyb. Soupeř snížil na rozdíl jediného bodu, a při jednom autu měl hráče na 3. metě. Porada, kterou si v tuto chvíli vyžádal kouč Eagles, však splnila svůj účel na sto procent. Mladí orlíci si vydechli, uklidnili se a opět zorganizovali a utužili svojí obranu. O tom se přesvědčil následující pálkař Draků, jehož odpal ke třetí metě naše trojka zachytila, zadržela běžce Draků a hrála aut na první metě. První meta pak zcela přesným příhozem našla catchera u domácí mety, který už neměl nejmenší problém běžce Draků před metou tečovat a tímto dvojautem ukončit finálový zápas za stavu 9:8 pro Eagles ještě před naší dohrávkou. Následovala již jen naše radost a oslavy vítězství, medaile a pohár.

Z pohledu koučů tak můžu jen poděkovat všem našim svěřencům za naprosto precizní plnění našich pokynů, za jejich stoprocentní přístup ke všem zápasům, za jejich koncentraci na hru a podané výkony. Prostě byla radost se na naše hráče na hřišti dívat. Jednak proto, že jim to opravdu šlo, a jednak (a to hlavně) bylo vidět, jak moc je to baví. A především to bavilo celý víkend i nás.

Zcela určitě si nakonec poděkování celého týmu zaslouží naši fanoušci, kteří nám (v Brně!!!!) i při finále s místním týmem vytvořili téměř domácí prostředí a hnali náš tým dopředu.

Jakub Trčka