Už je to tady! Základní část letošní extraligové sezóny je za námi a konečně začínají zápasy, na které se mnozí těšili již od jara. Celek Eagles Praha zaznamenal v průběhu základní části 21 vítězství a 9 porážek, což znamenalo umístění na 2. příčce tabulky a přímý postup do semifinále. Vzhledem ke zdravotnímu stavu několika opor týmu byl volný víkend navíc vítanou příležitostí vyléčit staré šrámy a zkonsolidovat kádr pro finální boje o medaile.

Soupeřem „orlů“ v bojích o postup do bojů o titul je nejúspěšnější celek české i evropské historie Beavers Chomutov, který se opírá o několik reprezentantů a také o nestárnoucího Luboše Vrbenského na prkně. V sobotním domácím utkání chtěli Eagles do série hrané na 3 vítězné zápasy vykročit pravou nohou. Bohužel však již v první směně obdrželi po jedné nepřesnosti v poli a úspěšném odpalu Petra Pěničky při plných metách 2 body, které se nakonec ukázaly jako rozhodující. Ačkoli se výkon a koncentrace mužstva směnu od směny zlepšovaly, na více než na obsazení třetí mety to nestačilo. Eagles jako by navázali na svou pálkařskou nemohoucnost, která je hyzdila v posledních dvou utkáních evropského Superpoháru, a zapomněli na solidní pálkařské představení posledního víkendu základní části. Luboš Vrbenský nakonec udržel čisté konto a po dalším bodu Beavers v 7. směně skončilo utkání za stavu 3:0 a série se stěhovala do Chomutova.

Úkol pro nedělní utkání zněl jasně – podpořit solidní nadhazovačský výkon Jonáše Macha útokem hodným celku s nejvyššími ambicemi. A vskutku, ubylo strikeoutů, přibylo kontaktů i úspěšných odpalů, avšak bod se dotlačit stále nedařilo. Když už se běžec Eagles blížil k domácí metě po odpalu Jana Kryšpína při dvou autech, anulovala bod sporná situace na první metě, kde byl běžící pálkař Kryšpín dle názoru rozhodčího aut (nutno podotknout, že k velké nelibosti týmu v bílých dresech). Jelikož Jonáš Mach předváděl na prkně velmi dobrý výkon a držel chomutovské pálkaře zkrátka, skončilo utkání po sedmi směnách nerozhodně 0:0 a následoval tie-break. V tom se pražskému týmu nepodařilo dotlačit Jana Strádala až na domácí metu a Eagles tudíž museli v dohrávce za každou cenu zabránit Bobrům v dosažení bodu. Za tímto účelem se uchýlili i k taktizování, když se rozhodli dát úmyslnou metu zdarma prvním dvěma pálkařům chomutovského line-upu, reprezentantům Mikulcovi a Nezbedovi. Při dvou autech a plných metách se do boxu postavil pálkař z nejobávanějších, čerstvý ženáč Václav Svoboda. První dva nadhozy končí odpalem mimo výseč, leč třetí je odpálen po zemi do pravého zadního pole, Chomutov dobíhá pro vítězný bod a ustavuje stav série na 2:0 ve svůj prospěch. Celku Eagles nyní nezbývá, než poctivě potrénovat a pokusit se o zdánlivě nemožné – vyhrát tři utkání po sobě a postoupit do finále. Situaci dozajista nezlehčuje fakt, že pro sobotní utkání nebude mít kouč Janoušek k dispozici ostřílené hráče Marka Čermáka a Jana Kryšpína, kteří mají pracovní povinnosti.

Další utkání se hraje v sobotu v Chomutově od 13:00 a případné čtvrté a paté utkání potom v neděli v Eagles Parku na Krči.