Softballistky Eagles se po třech výhrách nad Čechií Praha znovu probojovaly do finálové série o titul mistra České republiky v softballu žen.

S již tradičním semifinálovým soupeřem byla letošní série až překvapivě jednoznačná, soudě podle výsledků. Na hřišti ale Čechie nedala svoji kůži zadarmo. Při prvním utkání hraném na domácím hřišti Čechie na SaBaTu to nejprve vypadalo, že se vzhledem k nočnímu dešti nebude vůbec hrát. Oba týmy se však chopily pracovních nástrojů a s mírným časovým posunem semifinále odstartovalo.  Zápas vyšel lépe hráčkám Eagles, když hned v první směně dvakrát skórovaly. Nabyté výhody však nevyužily a v dohrávce Čechie srovnala stav utkání na 2:2. Poté vzaly otěže zápasu do svých rukou nadhazovačky Maršíkova (Eagles) a Pojerová (Čechie), které nedovolily pálkařkám skórovat. Děvčata Eagles šla do bodového trháku na začátku čtvrté směny, když po metách zdarma a několika odpalech získala 4 body. Čechie dokázala před sedmou směnou utkání mírně zdramatizovat dvěma body, ale poslední směna se odehrávala opět pod taktovkou Eagles. Druhý čtyřbodový inning pohřbil naděje Čechie na úspěch. Hráčky úřadujícího mistra se tak dostaly do vedení 1:0.

Druhé utkání se odehrálo na domácím hřišti Eagles, kam dorazila Čechie oslabena o jednu z nejlepších hráček celé extraligy –  Elišku Pojerovou, kterou vyřadil ze hry zraněný kotník. Na prkno Eagles se znovu postavila Lucie Maršíková, za Čechii startovala Kristýna Kalinová. Do poloviny zápasu se diváci změny skóre nedočkali. První body přinesla polovina utkání, kdy dostala Eagles do vedení Lucie Černohlávková. V páté směně hráčky Eagles navýšily své vedení po sérii odpalů na 5:0. Čechii se již na střídající nadhazovačku Burianovou podařilo pouze kosmeticky upravit skóre na 5:2. Po prvním hracím víkendu se tak družstvo Eagles ujalo vedení 2:0 na zápasy.

První “match-ball“ mohli Eagles využít na Den české státnosti 28. září, kdy opět v Eagles Parku nastoupil tým trenéra Bendy s cílem rozhodnout sérii. Předsevzetí se podařilo plnit hned od první směny, kdy pálkařky Eagles zaznamenaly 4 body. Další bodový příděl uštědřily obhájkyně titulu Čechii ve třetí směně, kdy skórovaly 9x. Druhý celek po základní části ligy byl šokován pálkařským galapředstavením Eagles a utkání skončilo rozdílem po 4. směně výhrou Eagles 13:2.

“Sérii rozhodla naše skvělá obrana, která udělala minimum chyb. Na pálce jsme sice v prvních dvou duelech nechaly mnoho bodů, ale díky disciplíně v boxu přišly i důležité RBI odpaly“ hodnotí důvody úspěchu nadhazovačka Lucie Maršíková. “Díky nesnadné první výhře a stálému odhodlání odejít s co nejlepším výsledkem a být připravené na finálovou sérii jsme další dva zápasy už s přehledem vyhrály. Tedy nejen vůle zvítězit,  ale i disciplína a vzájemná podpora nám pomohly získat finálovou účast.“ dodává další faktory krčského postupu zadní polařka Linda Havlíková. „ Oba týmy ukázaly touhu po výhře, ale Lucie Maršíková na nadhozu a naše vydařená pálka udělaly své.“, pochvaluje nadhazovačku Eagles a pálkařskou potenci Eagles bývalá reprezentantka do 22ti let.

Eagles nyní čeká již “tradiční“ soupeř na závěr sezony. Ve finále vyzve popáté v řadě rivala z Bohnic Joudrs Praha. Finálová série začíná v sobotu 6. října ve Svoboda Parku od 18:00. Druhé finálové utkání je na programu v neděli 7. října od 16:00 v Eagles Parku. Zápasy budou poprvé v historii přenášeny pomocí play-by-play.

Všichni jste srdečně zváni na vrchol letošní dámské softballové sezony.