Poslední zářijový víkend proběhlo v areálu Eagles Praha Mistrovství České republiky kadetů. V turnaji změřilo síly 8 nejlepších týmů věkové kategorie do 16ti let.

ZÁKLADNÍ SKUPINY

Skupinu A tvořily celky pořádajících Eagles Praha, obhájců titulu Draků Brno, Hrochů Brno a Olympie Blansko. Blanenští baseballisté potvrdili roli favorita a bez porážky ovládli skupinu. Druhým postupujícím celkem se po pomalém rozjezdu stali Draci Brno. Na mladé týmy Eagles a Hrochů Brno zbylo odehrát utkání o celková umístění.

Ve skupině B patřily k favoritům týmy Kotlářky a Arrows Ostrava, které také papírové předpoklady potvrdily. Jejích vzájemný zápas o první místo ve skupině patřil ke třem nejdramatičtějším duelům turnaje. Utkání rozhodl až tiebreak, ve kterém diváci viděli 16 !!! bodů. Z vítězství se nakonec mohli radovat zástupci hlavního města České republiky v poměru 14:12. Kvartet účastníků “béčka“ doplnila družstva z jihomoravské oblasti Technika Brno a Třebíč Nuclears.

ZÁPASY O UMÍSTĚNÍ

Zakončit turnaj vítězstvím v domácím prostředí chtěli kadeti Eagles v utkání o sedmé místo proti Technice Brno. Solidní výkon Matěje Dědka podpořený útokem Eagles vedl k vítězství nad Technikou Brno 10:4. V utkání o páté místo zvítězili Hroši Brno nad Třebíč Nuclears taktéž 10:4, když se o výsledku rozhodlo hned v úvodu utkání, kdy Hroší skórovali osmkrát.

V prvním semifinále stanula proti sobě družstva Arrows Ostrava a Olympia Blansko. Ti, kdo čekali napínavou podívanou a přetahovanou o každý bod, se šeredně mýlili. Zástupci moravsko-slezského kraje udělali ze zápasu pálkařský koncert. Arrows dpálili 18 hitů a doběhli pro 23x. Zaslouženě tak po výsledku 23:4 postoupili do finále. Druhé semifinále mezi Draky Brno a Kotlářkou byl zcela jiný zápas.  Utkání s minimem bodů dospělo až k tie-breaku. Tam ukázali svoji sílu obhájci loňského kadetského triumfu a pěti body snížili šance Kotlářky na úspěch. Pražané v dohrávce směny už nedokázali skórovat, a tak se Draci radovali z postupu do finále po výsledku 7:2.

V utkání poražených o bronzovou medaili došlo v úvodu utkání k bodové přestřelce, po které bylo spokojenější Blansko, které vedlo po druhé směně 9:7. Na začátku poslední směny přidalo Blansko důležitý bod, na který pálkaři Kotlářky dokázali reagovat pouze dvěma doběhy. Bronzové medaile tak putují do Blanska.

V repríze finálového utkání z roku 2011 se spolu střetli opět na centrálním baseballovém hřišti Eagles Parku nesmiřitelní rivalové Arrows Ostrava a Draci Brno. Arrows si na finále „pošetřili“ svého elitního nadhazovače Tomáše Ondru, proti kterému se postavil za Draky Martin Kalábek. Ostrava se dostala do vedení v první směně, kdy na plné mety dostal Tomáš Ondra metu zdarma a Arrows se ujali vedení 1:0. Další změna skóre nastala ve třetí směně, kdy Draci zatlačili na pálce a získali tři body, čímž přelili vedení na svoji stranu. Od této chvíle přidávali body oba týmy a do dohrávky sedmé směny se vstupovalo  za stavu 5:5. Draci se potřetí v utkání dostali do vedení po squeeze play na dva auty, která zaskočila ostravskou obranu. Do dohrávky utkání se šlo za vedení Draků 6:5. Arrows ukázali srdce bojovníků a bez autu obsadili všechny mety a donutili Draky podruhé ve směně střídat nadhoz. Filip Čapka se však uvedl nešťastně, neboť na jeho balk Ostravané nejdříve srovnali skóre a na následný passed ball otočili zápas a mohli se radovat z mistrovského titulu.

Elitní celky kadetské kategorie odehrály finále s velkým F. Zápas plný emocí, těsných rozeher a  s dramatickou koncovkou se musel líbit každému na zaplněné tribuně.

Individuální ceny míří také do rukou hráčů Arrows Ostrava. Nejlepším pálkařem turnaje se stal Filip Matějka. Nejlepším nadhazovačem Ondřej Satoria a MVP získal vítězný nadhazovač finále Tomáš Ondra.

Podrobné statistiky, výsledky, tabulky, soupisky atd. můžete nalézt na stránkách mistrovství http://turnaje.eagles.cz/download/kadeti2012/schedule.php