Extraligový A-tým žen odstartoval úspěšně finálovou sérii proti Joudrs Praha.

V prvním zápase na domácím hřišti Joudrs ve Svoboda Parku nastoupily proti sobě elitní nadhazovačky obou celků Lucie Zappová a Lucie Maršíková. Vstup do utkání se lépe vydařil prvnímu celku po základní části. Silný začátek pálky se na reprezentační nadhazovačku Eagles prosadil v první směně dvakrát a rozjetý útok zastavila obrana Eagles až double play po ose Havlíková – Borecká. Hráčky Eagles stáhly vedení Joudrs doběhem Černohlávkové, která nejprve vystála metu zdarma a posléze doběhla pro bod po odpalu Kozárové do pravého pole. Tento odpal také znamenal konec Zappové na prkně, kam nastoupila nová nadhazovačka Chroboková. Ta se s tězkou situací vypořádala a nedovolila Eagles vyrovnat. Odpověď Joudrs na snížení náskoku netrvala příliš dlouho, v dohrávce druhé směny se rozdíl ve skóre navýšil opět na dva body a na 4:1 zvýšily hráčky Joudrs ve směně třetí. Eagles-ky se tou dobou jen obtížně prosazovaly proti  Chrobokové, která držela  pálkařky Eagles na uzdě až do páté směny. Dva trojmetrové odpaly Borecké a  Maršíkové znamenaly doběh první jmenované. O směnu později obhájkyně titulu zlomily zápas ve svůj prospěch. Pálkařky Eagles si zvykly na nadhozy nadhazovačky Joudrs a tvrdými odpaly dostaly pole bohnického týmu pod tlak, který vyústil v 5 bodů na kontě Eagles a stav utkání na 7:4. Hráčky Joudrs již nenašly recept na dobře házející Maršíkovou a po přidání dalšího bodu v šesté směně se Eagles-ky mohly radovat z prvního vítězství v sérii.

V neděli se hráčky, trenéři a organizátoři museli vypořádat s nepříznivým deštivým počasím. Díky skvělé práci “groundskeeperů“, kterým vydatně pomáhaly hráčky A-týmu se však hřiště Eagles  Parku podařilo dát do pořádku a s 90ti minutovým zpožděním mohlo utkání začít. Na prkno Eagles se opět postavila skvěle házející Lucie Maršíková. Hráčky Joudrs nasadily po dobrém výkonu v prvním zápase opět Kamilu Chrobokovou. Úvod zápasu nepřinesl mnoho vzruchu a solidně zaplněná tribuna Eagles Parku se změny ve skóre dočkala až ve třetí směně. Do vedení se stejně jako v prvním utkání dostaly hráčky Joudrs po doběhu Jakešové. Pálkařky Eagles opět hledaly recept na Chrobokovou a prosadit se dokázaly až v dohrávce čtvrté směny. Útok odstartovala Maršíková metou zdarma, na druhou metu ji „za out“ posunula Černohlávková. Pro bod ji stahuje Lucie Kozárová, která využila chyby obrany Joudrs a doběhla až na třetí metu. Do vedení dostaly Eagles trojmetové odpaly Nemravové a Křížové, po kterých svítilo na tabuli skóre 3:1 ve prospěch domácích. Joudrs chtěli zdramatizovat zápas, což se jim podařilo v šesté směně, kdy obsadili všechny mety bez jediného autu. Obrana Eagles situaci zvládá zahráním double play od domácí mety a směnu ukončuje „semaforem“ nadhazovačka Lucie Maršíková. Známé pořekadlo „nedáš, dostaneš“  se opět potvrdilo v dohrávce směny, kdy se Eagles prosadili opět třemi body a stanovili konečný stav na 6:1.

Eagles ve finálové sérii tedy vedou po dvou zápasech 2:0. První matchball budou mít hráčky Eagles v sobotu od 15:00 ve Svoboda Parku, kde se odehraje třetí finálový duel. Případné čtvrté utkání bude hostit Eagles Park v neděli v 16:00.