O víkendu otevře své brány finálová série softballové extraligy žen. Již popáté v řadě se v boji o titul rozhodne mezi Eagles Praha a Joudrs Praha.

Na sérii se těšíme stejně, jako každý rok. Nálada v týmu je bojovná a chceme obhájit prvenství“ říká před sérii catcher Sabina Borecká. “Naše touha po vítězství narůstá každým dnem a myslím, že naše šance jsou více než vysoké“ doplňuje vnější polařka Linda Havlíková.  Prozatimní finálová bilance mezi pražskými rivaly hovoří ve prospěch hráček Eagles které se radovaly 4x, Joudrs pak oslavovaly titul 3x.

O vyrovnané sérii jsou přesvědčeny hráčky  Eagles. “Týmy se nemají čím překvapit. Vyhraje ten, kdo bude úspěšnější v útoku a v obraně udělá méně chyb“ prorokuje nadhazovačská opora Eagles Lucie Maršíková. O tom, že klíčem k úspěchu bude pálka, je přesvědčena i Borecká: “Oba týmy mají zkušené nadhazovačky, které dovolí minimum bodů. Rozhodovat se bude na pálce“.

Joudrs budou chtít oplatit Eagles nedávnou porážku z finále Final Four Českého softballového poháru.  Na sílu soupeře upozorňuje reprezentantka Borecká: Joudrs jsou kvalitní tým jako celek. Musíme si dát pozor na všechny hráčky.“

Na diváky, kteří si najdou cestu do Svoboda Parku či Eagles Parku, čeká prvotřídní podívaná pod taktovkou dvou nejúspěšnějších českých klubů.  “Čekají nás vypjaté zápasy, které už nejsou jen o dovednostech a jednotlivých individuálních umech; je to o soudržnosti týmu a hlavně o chuti dosáhnout stejného cíle, VYHRÁT!“ burcuje před prvním zápasem Havlíková.

Vzájemná bilance z letošního ročníku extraligy hovoří ve prospěch Eagles 3:1 (6:0, 5:3, 1:2, 4:3). Série začíná na hřišti Joudrs v sobotu 6. října od 18:00. Druhé utkání bude hostit Eagles Park o den později v 16:00.