Softballisty Eagles Praha dovršily úspěšnou sezonu 2012 ziskem mistrovského titulu v softballové extralize žen.

První pokus o rozhodnutí série měly hráčky Eagles v třetím finálovém zápase, který hostilo domácí hřiště Joudrs Praha Svoboda Park. Na nadhazovací prkno se za Eagles postavila poprvé v sérii Lucie Sudolská, která odvedla spolehlivý výkon a ve své části zápasu nedovolila Joudrs skórovat. Na nadhozu Joudrs se představila Lucie Zappová, proti které se pálkařky Eagles sice dokazovaly prosazovat, obsazovat mety, ale klíčový RBI hit přišel jen jeden na začátku čtvrté směny, kdy na dvoumetový odpal Nemravové doběhla pro jediný bod hostů Pochobradská. Hráčky Joudrs s odpovědí nečekaly příliš dlouho a v dohrávce směny srovnaly skóre na 1:1. Poté vzaly otěže zápasu do svých rukou obě nadhazovačky, které již nedovolily do konce 7. směny změnu skóre. Diváci se tak poprvé v sérii dočkali tie-breaku. Útok Eagles bod proti obraně Joudrs nezískal, stejným způsobem však dopadla i první útočná snaha Joudrs. Tým z Bohnic nechtěl dopustit konec série na svém hřišti a i druhý tie-break proti obhájkyním titulu ubránil s nulou. Pálkařky Joudrs v druhém tie-breaku již našly recept na střídající Lucii Maršíkovou a sérií hitů rozhodly zápas. Konečné skóre třetí finálové bitvy bylo 2:1.

Další finálové klání bylo naplánováno do Eagles Parku. Družstvo Eagles do zápasu vstupovalo s cílem rozhodnout sérii před domácími fanoušky. Úvod zápasu však patřil týmu Joudrs. Sobotní výhrou posilněnému letitému rivalovi Eagles se podařilo hned v první směně obsadit všechny mety s jedním outem. Dva fly-bally však utnuly útočnou snahu bohnického družstva. Hráčky Eagles byly v první pálkařské příležitosti úspěšnější. První dvě pálkařky jsou sice out, ale poté pálí dvoumetový odpal Pochobradská, kterou pro první doběh stahuje odpalem a následnou chybou ve vnějším poli Lucie Maršíková. V druhé směně náskok Eagles narostl o další dva body díky oběhovému HR Báry Křížové. Dominantní výkon na prkně předvedla opět reprezentační nadhazovačka Lucie Maršíková, která od druhé směny na 20 pálkařek zvládla bez bodu 18 outů a hráčky Eagles mohly opět po výsledku 3:0 zvednout pohár pro softballové mistryně České republiky nad své hlavy.

“Cením si obhajoby titulu” září štěštím prvometařka Eagles Jana Chýlová. K porovnání loňského a letošního triumfu dodává “Každé vítězství je něčím výjimečné a nedá se určit, které je pro mě cennější”. “Jsme rády, že jsme přispěly k úspěšné sezoně Eagles v roce 2012” připomíná baseballové úspěchy juniorů (mistr) a A-týmu (2. místo). Hlavní trenér Benda viděl hlavní příčinu vítězství v nadhazovačském postu: “Jako vždycky v softballe rozhodl o vítězství post nadhazovače“.  Se sezonou 2012 je ze svého pohledu spokojen “Úspěšnější klubovou sezonu jsem nezažil, cením si obou letošních triumfů, jak v lize, tak v poháru.“

Eagles se tak mohou těšit na účast na Poháru mistrů evropských zemí, kde budou chtít obhájit letošní umístění z nizozemského Enschede (4. místo).

Fotogalerii z mistrovských oslav můžete naleznout ZDE